Rinti Chicko Dent Small 150g, Kyckling (150 g)

Snacks för hundar

69 kr

(460 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: Kyckling

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna hundar
  • Tvinnade tuggpinnar
  • Av tuggvänlig råhud
  • Med köttfilé
  • Perfekt för munhygien

Ofta köpt tillsammans med Rinti Extra Chicko Slim Anka Lagerpack Snack 250g, Anka Storpack (250 g)

Rinti Chicko Dent Small 150g, Kyckling (150 g) 69 kr (460 kr / kg)
Rinti Extra Chicko Slim Anka Lagerpack Snack 250g, Anka Storpack (250 g) 69 kr (276 kr / kg)
Totalpris: 138 kr
Beskrivning

Dessa hårda delikatesser för mellanmål tillagas uteslutande av tuggvänlig råhud och en saftig köttfilé. De tvinnade tuggpinnarna innehåller ett speciellt mineralkomplex med rengörande partiklar som vårdar din hunds tänder och håller dem strålande rena genom tuggandet. Långvarig tuggglädje garanteras!

Utfodringsrekommendation:

Snacksen kan serveras som ett kompletteringsfoder då och då mellan de dagliga måltiderna. Tänk på att snacks inte bör utgöra mer än 10 % av det dagliga matintaget.

  • En liten hund som väger 10 kg kan få 2 st. Chicko Dent per dag.
  • En mellanstor hund med en vikt på 20 kg kan få 4 st. Chicko Dent dagligen.
  • Om en stor hund väger 40 kg kan den erbjudas 7 st. Chicko Dent per dag.
Artikelnr.: RIN-180613
Innehåll: 150 g
EAN: 4000158916495
Tillverkarnr.: 180613
Varumärken: Rinti
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Finnern GmbH & Co. KG, Bahnhofstr. 11, 27283, Verden/Aller, Tyskland, www.finnern.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Rinti Chicko Dent Small 150g

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder