Rinti Chicko Tuggstänger Liten Kyckling, 150 g

Kompletteringsfoder för vuxna hundar

62 kr 69 kr -10%

(413 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 150 g

I lager från 13. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 20. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Bitstark nöthud
  • Överdragen med kycklingbröstfilé
  • Med mineralkomplex

Ofta köpt tillsammans med Rinti Chicko Dent Small 150g, Kyckling (150 g)

Rinti Chicko Tuggstänger Liten Kyckling, 150 g 62 kr (413 kr / kg)
Rinti Chicko Dent Small 150g, Kyckling (150 g) 62 kr (413 kr / kg)
Totalpris: 124 kr
Beskrivning

De bitstarka nöthudsstängerna är överdragna med kycklingbröstfilé och innehåller dessutom ett speciellt mineralkomplex som kan ge optimalt stöd för din fyrbenta väns tänder. Tuggstängerna är idealiska som kompletteringsfoder och belöning för vuxna hundar.

Utfodringsrekommendation:
Som belöning mellan måltiderna. Följande uppgifter motsvarar ungefär 10 % av din hunds dagliga energibehov.

  • Hundar på 5 kg: 1 styck per dag
  • Hundar på 14 kg: 2 st. per dag
  • Hundar på 24 kg: 3 st. per dag

Observera:
Det individuella dagsbehovet kan variera beroende på ras, aktivitet, ålder och levnadsförhållanden.

Artikelnr.: RIN-181192
Innehåll: 150 g
EAN: 4000158916297
Tillverkarnr.: 181192
Varumärken: Rinti
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från tillsatser
: Tänder
Ingredienser

50 % Råskinn, 40 % Kycklingkött, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineraler (3 % Natriumpyrophosphat)

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 74 %
Fettgehalt 2 %
råfiber 0,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 4 %
Fuktighet 16 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Finnern GmbH & Co. KG, Bahnhofstr. 11, 27283, Verden/Aller, Tyskland, www.finnern.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Rinti Chicko Tuggstänger Liten Kyckling

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder