Rinti Gold Mini Gold-Box 8x100g Tråg, 800 g
För mer variation i matskålen
55 kr
(69 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- 2 x Kyckling & Gås à 100 g
- 2 x Anka & Fågel à 100 g
- 2 x Kalkon & Kanin à 100 g
- 2 x Nötkött & Pärlhöna à 100 g
Beskrivning
Med Rinti Mini Gold-Box finns det garanterat något för varje smak. Oavsett om det är för att prova på eller för mer smakvariation - din hund kan se fram emot ett våtfoder av saftigt kött och inälvsmat i 4 olika sorter.
Set-innehåll:
8 x 100 g portionsformar
- 2 x Kyckling & Gås à 100 g
- 2 x Anka & Fågel à 100 g
- 2 x Kalkon & Kanin à 100 g
- 2 x Nötkött & Pärlhöna à 100 g
Utfodringsrekommendation:
| Hundens vikt | Mängd per dag |
| upp till 4 kg | 3 portionsformar (3 x 100 g) |
| upp till 8 kg | 5 portionsformar (5 x 100 g) |
| Artikelnr.: | RIN-181223 |
|---|---|
| Innehåll: | 800 g |
| EAN: | 4000158920393 |
| Tillverkarnr.: | 181223 |
| Varumärken: | Rinti |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Fri från färgämnen, Fri från konstgjorda aromer, Fri från soja |
| : | Adult |
Sammansättning
34 % kyckling, Lung, Njure, Innereien, 4 % Gans, Mineralstoffe
34 % Geflügel, Lung, Njure, 6 % Anka, Innereien, Mineralstoffe
Hühnermägen, Innereien, Hühnerleber, Hühnerherzen, 5 % Kaninchen, 5 % Kalkon, Mineralstoffe
34 % Geflügel, Lung, Innereien, Njure, 4 % Wachtel, Mineralstoffe
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per 100 g |
|---|---|
| Råprotein | 10,5 % |
| fetthalt | 5 % |
| råfiber | 0,3 % |
| Rohöle und -fette | 0 % |
| Rohasche | 2 % |
| fukthalt | 81 % |
| Kaloriengehalt | 90 kcal |
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin D3 | 200 IE |
| Vitamin E-α-tokoferolacetat | 20 mg |
| Mangan als Mangan-(II)-Sulfat | 1,5 mg |
| Zinksulfat, Monohydrat | 5 mg |
| Jod Kaliumjodid | 0,5 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | Finnern GmbH & Co. KG, Bahnhofstr. 11, 27283, Verden/Aller, Tyskland, www.finnern.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Rinti Gold Mini Gold-Box 8x100g Tråg
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering