Versele laga Prestige Parakitfoder, 20 kg

Fröblandning

463 kr

(23 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 20 kg

I lager från 04. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 10. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För stora parakiter
  • För god kondition
  • Med noggrant utvalda ingredienser

Ofta köpt tillsammans med Versele laga Prestige Undulatfoder, 20 kg

Versele laga Prestige Parakitfoder, 20 kg 463 kr (23 kr / kg)
Versele laga Prestige Undulatfoder, 20 kg 405 kr (20 kr / kg)
Totalpris: 868 kr
Beskrivning

Prestige Parakitfoder från Versele Laga är en balanserad blandning med frön av hög kvalitet som förser dina stora parakiter med de näringsämnen de behöver. Blandningen bidrar till att hålla fåglarna i god form.

Utfodringsrekommendation:

Ge dina stora parakiter fodret i kombination med kompletteringsfoder berikat med ägg, vitaminer och mineraler för att stödja deras kondition.

Byt regelbundet ut gammalt foder mot färskt och se till att det alltid finns friskt vatten.

Artikelnr.: VRL-113338
Innehåll: 20 kg
EAN: 5410340218785
Tillverkarnr.: 113338
Varumärken: Versele laga
: Större parakit
Foderdeklaration: Helfoder
: Adult, Junior, Senior
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

32 % Platahirse, 10 % rote Hirse, 9 % Kanariefrö, 9 % Haferkerne, 6 % gestreifte Sonnenblumensaat, 5 % vete, 5 % Saflorsaat, 4 % Silberhirse, 4 % Rübsaat, 4 % Hanfsamen, 3 % weiße Sonnenblumensaat, 3 % Leinsamen, 3 % Paddy-Reis, 1 % geschälte Erdnüsse, 1 % Nigerfrö, 1 % Japan Hirse

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 14 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 11,5 %
råfiber 9 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 3,5 %
Calcium 0,09 %
Phosphor 0,3 %
Lysin 0,39 %
Methionin 0,3 %
Threonin 0,44 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Versele-Laga, Kapellestraat 70, 9800, Deinze, Belgien, www.versele-laga.com/de/de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Versele laga Prestige Parakitfoder

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder