Whiskas Krispiga Fickor Box Kyckling & Ost, 350 g

Krispiga kattgodisbitar med kyckling och ost

87 kr 103 kr -16%

(249 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 350 g

Bara 3 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kompletteringsfoder för katter
  • Krämig fyllning
  • Under 2 kcal per bit

Ofta köpt tillsammans med Whiskas Krispiga Kuddar Megapack med Kyckling & Ost, 180 g

Whiskas Krispiga Fickor Box Kyckling & Ost, 350 g 87 kr (249 kr / kg)
Whiskas Krispiga Kuddar Megapack med Kyckling & Ost, 180 g 52 kr (289 kr / kg)
Totalpris: 139 kr
Beskrivning

Skäm bort din katt med WHISKAS Knuspertaschen, oemotståndliga krispiga snacks med kyckling och ost som med sin dubbla konsistens bjuder på härliga smakstunder.

Produktens höjdpunkter i korthet

  • Dubbel njutning: Krispigt hölje med en härligt mjuk och krämig kärna
  • Smakrik kombination: Utsökt kyckling och ost
  • Lätt belöning: Mindre än 2 kcal per godisbit för enkel vardagsbelöning
  • Näringsrikt recept: Berikat med viktiga vitaminer och mineralämnen

Utfodringsrekommendation

Ge godisbitarna som ett smakligt mellanmål eller en liten belöning mellan måltiderna. Anpassa huvudmåltiderna därefter för att hjälpa katten att bibehålla sin optimala vikt och se till att det alltid finns färskt dricksvatten. Maximal fodermängd per dag: 12 bitar.


Detaljerad produktbeskrivning

Med WHISKAS Knuspertaschen bjuder du din katt på en speciell smakupplevelse. Den unika konsistensen kombinerar ett krispigt yttre med en mjuk och krämig fyllning. Den fint balanserade kombinationen gör Knuspertaschen med kyckling och ost till en uppskattad belöning i kattens vardag.

Dessa läckra kattgodisbitar har utvecklats tillsammans med experterna på WALTHAM™ Petcare Science Institute och uppskattas inte bara för smaken, utan passar även bra som en del av en balanserad kost. Med mindre än 2 kcal per bit kan du belöna din katt utan att det blir för mycket, samtidigt som vitaminer och mineralämnen bidrar till kattens dagliga vitalitet.


Artikelnr.: MAS-614973
Innehåll: 350 g
EAN: 4008429197352
Tillverkarnr.: 614973
Varumärken: Whiskas
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Den faktiska fodermängden beror på ditt djurs ålder, aktivitetsnivå och ras., Se till att vatten alltid finns fritt tillgängligt.
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Råprotein 22 %
råfiber 2 %
Råoljor och fetter 22 %
Rohasche 8 %
Brennwert 411 kcal

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A 6.450 IE
Vitamin D3 711 IE
Koppar som kopparsulfat, pentahydrat 6,1 mg
jod såsom kaliumjodid 1,5 mg
Sammansättning

Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Öle und Fette, Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (4 % kyckling), pflanzliche Eiweißextrakte, Mineralstoffe, Milch und Molkereierzeugnisse (2 % Käsepulver[1])

  1. torkad
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MARS Austria, Handelskai 92, 1200, Wien, Österrike, www.mars.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Whiskas Krispiga Fickor Box Kyckling & Ost

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder