Whiskas Sticks - Rik På Kyckling, 18 g
Kompletteringsfoder för katter
14 kr 16 kr -13%
(778 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Mellanmål mellan måltiderna
- Med omega-3-fettsyror
- Utan färg- & aromämnen
Beskrivning
Whiskas Sticks är läckra snacks helt utan färgämnen och aromämnen. Dessa godbitar för mellan måltiderna innehåller en hög halt av omega-3-fettsyror, som stödjer kattens hälsa och immunsystem på ett naturligt sätt.
Varje stick är individuellt vakuumförpackad och kan ges separat. Perfekt att ta med - till exempel vid veterinärbesök!
Utfodringsrekommendation
Ge upp till 1 stick per dag till din finsmakare! Kom ihåg att minska mängden helfoder därefter.
Du kan ge hela sticket direkt eller dela det i små bitar.
| Artikelnr.: | WHI-238456 |
|---|---|
| Innehåll: | 18 g |
| EAN: | 4008429046483 |
| Tillverkarnr.: | 238456 |
| Varumärken: | Whiskas |
| : | Stick |
| Foderdeklaration: | Kompletteringsfoder |
Sammansättning
Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (80 % Kött, 50 % kyckling), Jäst, Zucker, Mineralstoffe, Fisch und Fischnebenerzeugnisse, Getreide, Öle und Fette, Kräuter
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Kalzium | 0,1 % |
| Phosphor | 0,97 % |
| Fuktighet | 27 % |
| Råoljor och fetter | 0 % |
| Råprotein | 34 % |
| Rohfett | 20,5 % |
| Rohasche | 7 % |
| råfiber | 1 % |
| Omega-3-Fettsäuren | 436 mg |
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin A | 36.048 IE |
| Vitamin D3 | 483 IE |
| Vitamin E | 30,9 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | MARS Austria, Handelskai 92, 1200, Wien, Österrike, www.mars.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Whiskas Sticks - Rik På Kyckling
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering