Belcando Bities Chicken, 90 g

Tillverkad i Tyskland

43 kr 46 kr -7%

(478 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 90 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Högt proteininnehåll
  • Skonsamt lufttorkad
  • Låg fetthalt

Ofta köpt tillsammans med Belcando Bities Beef, 90 g

Belcando Bities Chicken, 90 g 43 kr (478 kr / kg)
Belcando Bities Beef, 90 g 46 kr (511 kr / kg)
Totalpris: 89 kr
Beskrivning

Dessa Bities innehåller massor av läckert kycklingkött, som är rikt på protein och har en låg fetthalt! De har lufttorkats skonsamt och imponerar med sin utsökta smak och det fina receptet, som är helt fritt från socker, spannmål och konserveringsmedel - perfekt som belöning eller som ett litet mellanmål!

Artikelnr.: BCO-670105
Innehåll: 90 g
EAN: 4002633670106
Tillverkarnr.: 670105
Varumärken: Belcando
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från socker, Fri från spannmål
: Adult
Sammansättning

72,5 % Huhn (Hühnerfleisch, Hühnerhälse), 16,5 % Hühnerprotein[1], 5 % Glycerin pflanzlich, 3 % Lignocellulose, 1,5 % Rapsöl, Mineralstoffe

  1. torkad
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 39 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 26 %
Rohasche 8,5 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 5 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: BEWITAL Holding GmbH & Co. KG, Industriestr. 10, 46354, Südlohn, Tyskland, bewital.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Belcando Bities Chicken

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder