8in1 Triple Flavour Mega Twisted Sticks, 140 g

Långvarigt tuggande för nöjda hundar

72 kr 80 kr -10%

(514 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 140 g

Bara 1 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Pinnar av nöt, gris & kyckling
  • Utan konstgjorda aromer
  • Perfekt som belöning & aktivering

Ofta köpt tillsammans med VEGDOG Beevys, 80 g

8in1 Triple Flavour Mega Twisted Sticks, 140 g 72 kr (514 kr / kg)
VEGDOG Beevys, 80 g 38 kr (475 kr / kg)
Totalpris: 110 kr
Beskrivning

Oavsett om du har en labrador, dalmatiner eller grand danois – din stora fyrbenta vän över 25 kg kommer att älska Triple Flavour Mega Twisted Sticks! Dessa extra stora tuggpinnar består av seg nöthud och grishud som är tvinnade med krispig kycklingbröst – för långvarigt tuggande och sysselsättning.

Dessa snacks kombinerar belöning och aktivering i ett – helt utan tillsatt socker, konstgjorda aromer eller konserveringsmedel.

Artikelnr.: Xol-EIO-181996
Innehåll: 140 g
EAN: 4048422181996
Tillverkarnr.: 181996
Varumärken: 8in1
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker
Sammansättning

59 % Hühnerbrust, 17 % Rinderhaut, 17 % Schweinehaut, Tapiokastärke, Glycerin, getrocknetes Erbsenprotein, Natriumchlorid

Ingredienser
Ingredienser
Protein 75 %
fetthalt 2 %
råfiber 1 %
Rohasche 3,5 %
fukthalt 18 %
Ytterligare utfodringsanvisningar
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: 8in1 Pet Products GmbH, An der Schwanemühle 2, 49324, Melle, Tyskland, info@8in1.eu

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för 8in1 Triple Flavour Mega Twisted Sticks

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder