Foder och tillbehör för akvaristik

Allt för fisken! Det stämmer i detta fall: högkvalitativ utrustning och smarta tillbehör för hobbyakvaristik hittar du här. Oavsett om du inspireras av trender eller letar efter något specifikt erbjuder vårt sortiment både nybörjare och erfarna akvarister ett bra urval av kvalitetsprodukter från välkända tillverkare.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Akvaristik: 1 - 30 av 38 artiklar

TetraMin Flake Food

Tetra TetraMin Flake Food, 10L

  • Formulan för garanterat rent vatten (Clean & Clear)
  • Innehåller högkvalitativ fiskolja med ökat innehåll av omega-3 och vitaminer
  • Bästa foderomvandling tack vare optimerat protein-fettförhållande
637 kr (64 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Juwel bioPad

Juwel bioPad, Compact M

  • Mekaniskt förfilter
  • Skyddar mot snabb kontaminering
  • Tillverkad av polyestermaterial
20 kr

Leverans till 12. oktober

Juwel bioPlus Fin

Juwel bioPlus Fin, Compact M

  • En del av Juwels filtersystem
  • Biologisk filtrering i det anaeroba området
  • Fin porstruktur
34 kr

Leverans till 12. oktober

Juwel Nitrax

Juwel Nitrax, Compact M

  • En del av Juwels filtersystem
  • Minskar nitrat
  • Ökar fiskens vitalitet
49 kr

Leverans till 12. oktober

Tetra AquaSafe

Tetra AquaSafe, 250 ml

  • Gör kranvattnet lämpligt för fiskar genom att neutralisera skadliga ämnen omedelbart
  • Neutraliserar farligt klor, kloramin, koppar, zink och bly
  • Skyddar fiskens gälar och slemhinnor
92 kr (368 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Juwel bioPlus Coarse

Juwel bioPlus Coarse, Compact M

  • Komponent i Juwels filtersystem
  • Biologisk filtrering i det anaeroba området
  • Utan kemiska rester
34 kr

Leverans till 12. oktober

Juwel bioCarb

Juwel bioCarb, Compact M

  • Komponent i Juwels filtersystem
  • Biologisk filtrering i det anaeroba området
  • Absorberar lukt, grumlighet och giftiga föreningar
69 kr

Leverans till 03. november

Juwel Carbax

Juwel Carbax, Compact M

  • Komponent i Juwels filtersystem
  • Absorberar illaluktande och grumliga ämnen
  • Absorberar giftiga föreningar
127 kr

Leverans till 03. november

Tetra CrystalWater

Tetra CrystalWater, 250 ml

  • För kristallklart vatten
  • Binder effektivt grumlighet för filter
  • För alla sötvattensakvarier
115 kr (460 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Guppy Color Mini Flakes

Tetra Guppy Color Mini Flakes, 250 ml

  • Balanserad & komplett basfoder för alla guppies
  • Högt innehåll av naturliga färgförstärkare för förbättrad färgprakt
  • BioActive-formeln stöder normala motståndskrafter
80 kr (320 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Cichlid XL Flake Food

Tetra Cichlid XL Flake Food, 1 l

  • Hög andel animaliska proteiner & växtnäring
  • Motsvarar det naturliga bytesmönstret
  • Utan färgämnen & tillsatta konserveringsmedel
274 kr 289 kr (274 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Rubin

Tetra Rubin, 100 ml

  • Flingmat med naturliga färgförstärkare för mer färgstyrka
  • Den färgförbättrande effekten kan ses efter bara 2 veckor
  • Innehåller alla viktiga näringsämnen, vitaminer & spårämnen
46 kr (460 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra FilterActive

Tetra FilterActive, 100 ml

  • Lägger till mycket aktiva levande bakterier för att stödja permanent biologisk aktivitet i akvariet
  • Snabbare nedbrytning av föroreningar som ammoniak och nitrit
  • Förbättrar filtrets rengöringsförmåga för klart vatten
80 kr (800 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Wochend Fiskfoder

Tetra Wochend Fiskfoder, 18 g

  • Kompakta matpinnar för utfodring av lager i upp till 6 dagar
  • Hög halt av viktiga mineraler och proteiner
  • Enkel dosering beroende på vattenmängd etc
57 kr (3 167 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tetra FunTips Kladdiga Fodertabletter

Tetra FunTips Kladdiga Fodertabletter, L (165 Tabletter)

  • Kombinerar specialflingor av hög kvalitet med näringsriktig naturlig mat
  • Tvåfärgade tabletter för färg och hälsa
  • Lätt att fästa på akvarieglas eller dekorativa föremål
161 kr (1 830 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tetra PlantaMin

Tetra PlantaMin, 250 ml

  • Kraftig växttillväxt tack vare depåeffekt
  • 30 dagars långsiktig tillförsel av järn
  • Utan skadliga fosfater & nitrater
115 kr (460 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TetraMin Flake Food XL

Tetra TetraMin Flake Food XL, 500 ml

  • Perfekt för blandad fiskfond
  • Högkvalitativ proteinmix
  • BioActive formula plus prebiotika
103 kr (206 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Easy Balance

Tetra Easy Balance, 250 ml

  • Minskar rengöringsarbetet och håller fiskar och växter i gott skick
  • Minskar antalet vattenbyten och stabiliserar viktiga vattenvärden i upp till 6 månader
  • Förenklar underhållet av akvariet
103 kr (412 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TetraWafer Mix

Tetra TetraWafer Mix, 1L

  • Balanserat, näringsrikt premiumfoder för bottenlevande fiskar och kräftor
  • Med räkor för en sund tillväxt
  • Med spirulina-alger för bättre motståndskraft
463 kr (463 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra PlantaPro

Tetra PlantaPro, 250 ml

  • Tillför spårämnen och vitaminer som har förbrukats snabbt och specifikt i en form som är tillgänglig för växterna.
  • För hälsosam och frodig växttillväxt
  • Frodiga gröna blad och ljusa färger
150 kr (600 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra TabiMin Fodertabeltten XL

Tetra TabiMin Fodertabeltten XL, 133 tabletter

  • Garanterad klarvattenformel (Clean & Clear)
  • Stabiliserat C-vitamin främjar motståndskraften
  • Snabbt sjunkande tabletter
208 kr (1 300 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tetra Cichliden Sticks

Tetra Cichliden Sticks, 10l

  • Balanserad & nyttig blandning
  • Högkvalitativ proteinmix
  • Flytande& maskliknande sticks
812 kr (81 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Tetra Guppy Mini Flakes

Tetra Guppy Mini Flakes, 250 ml

  • Speciellt utvecklade miniflingor för små munnar
  • Recept med växtbaserade ingredienser & tillsatta mineraler
  • Med naturliga färgförstärkare för ljusa färger
92 kr (368 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra TabiMin Fodertablett

Tetra TabiMin Fodertablett, 120 tabletter

  • Garanterad klarvattenformel (Clean & Clear).
  • Stabiliserat C-vitamin främjar motståndskraften
  • Snabbt sjunkande tabletter
69 kr (1 408 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tetra Cichlid Granulat

Tetra Cichlid Granulat, 500 ml

  • Basfodermix för medelstora ciklider
  • Med två olika granulat
  • Optimalt balanserad proteinmix
196 kr (392 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Pleco Tablets XL

Tetra Pleco Tablets XL, 133 tabletter

  • Växtbaserad basföda för alla växtätande bottenlevande fiskar
  • Optimal, varierad kost för bottenlevande och skygga fiskar
  • Tabletterna sjunker snabbt, kan placeras lätt och löses upp långsamt
196 kr (1 225 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tetra Pleco Spirulina Wafers

Tetra Pleco Spirulina Wafers, 250 ml

  • Premium växtfoder för bottenlevande fiskar
  • Rik på mineraler för mer välbefinnande och vitalitet
  • Med viktiga kostfibrer för god matsmältning
150 kr (600 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TetraMin Crisps

Tetra TetraMin Crisps, 250 ml

  • Garanterad klarvattenformel (Clean & Clear)
  • Innehåller högkvalitativ fiskolja med ökat innehåll av omega-3 och vitaminer
  • Högt näringsvärde tack vare processen med låg temperatur
92 kr (368 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Cichlid Shrimps Sticks

Tetra Cichlid Shrimps Sticks, 250 ml

  • Balanserad & komplett basföda för alla köttätande ciklider
  • Hög andel räkor & krill
  • Stödjer normal tillväxt & motstånd
103 kr (412 kr / l)

Leverans till 12. oktober

TetraMin Granulatfoder XL

Tetra TetraMin Granulatfoder XL, 250 ml

  • Sjunker långsamt & jämnt
  • BioActive formula plus prebiotika
  • Stöder vitalitet & immunförsvar
103 kr (412 kr / l)

Leverans till 12. oktober