Produkter för vattenvård

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Vattenberedare: 8 artiklar

Tetra AquaSafe

Tetra AquaSafe, 250 ml

  • Gör kranvattnet lämpligt för fiskar genom att neutralisera skadliga ämnen omedelbart
  • Neutraliserar farligt klor, kloramin, koppar, zink och bly
  • Skyddar fiskens gälar och slemhinnor
92 kr (368 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra CrystalWater

Tetra CrystalWater, 250 ml

  • För kristallklart vatten
  • Binder effektivt grumlighet för filter
  • För alla sötvattensakvarier
115 kr (460 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra PlantaMin

Tetra PlantaMin, 250 ml

  • Kraftig växttillväxt tack vare depåeffekt
  • 30 dagars långsiktig tillförsel av järn
  • Utan skadliga fosfater & nitrater
115 kr (460 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra FilterActive

Tetra FilterActive, 100 ml

  • Lägger till mycket aktiva levande bakterier för att stödja permanent biologisk aktivitet i akvariet
  • Snabbare nedbrytning av föroreningar som ammoniak och nitrit
  • Förbättrar filtrets rengöringsförmåga för klart vatten
80 kr (800 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra Easy Balance

Tetra Easy Balance, 250 ml

  • Minskar rengöringsarbetet och håller fiskar och växter i gott skick
  • Minskar antalet vattenbyten och stabiliserar viktiga vattenvärden i upp till 6 månader
  • Förenklar underhållet av akvariet
103 kr (412 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra PlantaPro

Tetra PlantaPro, 250 ml

  • Tillför spårämnen och vitaminer som har förbrukats snabbt och specifikt i en form som är tillgänglig för växterna.
  • För hälsosam och frodig växttillväxt
  • Frodiga gröna blad och ljusa färger
150 kr (600 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra CO2 Plus

Tetra CO2 Plus, 250 ml

  • CO2 är ett viktigt näringsämne för en sund & frodig växttillväxt
  • Tillför kol till vattnet i växttillgänglig form
  • Biologisk frigörelse av koldioxid i upp till en vecka
115 kr (460 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Tetra SafeStart

Tetra SafeStart, 100 ml

  • Innehåller speciellt uppfödda, levande nitrifierande bakterier som har visat sig minska giftig ammoniak och nitrit i akvarier
  • Håller i 12 månader utan kylning vid temperaturer mellan 20-30 °C
  • Kan användas när du inrättar ett nytt akvarium, samt efter en medicinering och efter varje vattenbyte
150 kr (1 500 kr / l)

Leverans till 12. oktober