Almenland heu Örthö, 4,30 kg

Blandning av örter & gräs

231 kr

(54 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 4,30 kg

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
  • Handfyllda

Ofta köpt tillsammans med Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

Almenland heu Örthö, 4,30 kg 231 kr (54 kr / kg)
Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg 255 kr (43 kr / kg)
Totalpris: 486 kr
Beskrivning

Almenland Kräuterhö är en högkvalitativ blandning av unga gräs och örter som skördats varsamt, torkats skonsamt och handpackats. Höet kommer från Österrike och står för bästa möjliga kvalitet för dina djur!

Höet är helt fritt från kemiska gödnings- och bekämpningsmedel.

Artikelnr.: ALM-203011
Innehåll: 4,30 kg
EAN: 90468940
Tillverkarnr.: 203011
Varumärken: Almenland heu
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla
: Get, Får
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Reisinger's Almenlandheu, Fladnitz a. d. Teichalm 90, 8163, Fladnitz a. d. Teichalm, Österrike, www.reisingersalmenlandheu.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Almenland heu Örthö

3 kundrecensioner i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
4 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

4 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 3 recensioner tillgängliga på andra språk.