Foder för höns

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Innehåll
Filter

Foder: 1 - 30 av 37 artiklar

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 1 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
63 kr (63 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 4,30 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
231 kr (54 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Halm Stor

Heumanderl Halm Stor, 2 kg

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
80 kr (40 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Kycklingmix

Duvoplus Kycklingmix, 20 kg (1 Säck)

  • För unga höns
  • Med frön och spannmål
  • Innehåller ärtor & krossad majs
231 kr (12 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Ostronskal 25 kg

Duvoplus Ostronskal 25 kg, Fin (1 Säck)

  • Extra kalcium
  • Stärker benstomme & äggskal
  • Finmalet
255 kr (10 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gold 4 Mix 3mm Värppellets

Versele laga Gold 4 Mix 3mm Värppellets, 5 kg

  • Från 18 veckor
  • För hela värpperioden
  • Med spannmål & värppellets
127 kr (25 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Big Bag

Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
255 kr (43 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor, Ekobag

Heumanderl Hö Stor, Ekobag, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
103 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor

Heumanderl Hö Stor, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
103 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gra-Mix Kyckling- & Vaktelblandning

Versele laga Gra-​Mix Kyckling-​ & Vaktelblandning, 4 kg

  • För kycklingar & vaktlar
  • Spannmålsblandning & majs
  • Finkrossat
115 kr (29 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Värpkorn

Duvoplus Värpkorn, 5 kg (1 Säck)

  • Pellets
  • Daglig utfodring
  • För regelbunden äggläggning
127 kr (25 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Kycklingsmulor

Duvoplus Kycklingsmulor, 5 kg (1 Säck)

  • För kycklingar
  • Från dag 1
  • Smulfoder
150 kr (30 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Almenland heu Solhö

Almenland heu Solhö, 400 g

  • Från Österrike
  • Gräs, vilda örter & ringblommor
  • Varsamt skördade & torkade
51 kr (128 kr / kg)

Leverans till 11. november

Versele laga Gra-Mix Hönsblandning

Versele laga Gra-​Mix Hönsblandning, 4 kg

  • För fjäderfä
  • Spannmålsblandning med solrosfrön
  • Med hel majs
83 kr (21 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Charline Foderkol-granulat för kyklingar

Charline Foderkol-​granulat för kyklingar, 4 kg

  • Binder föroreningar
  • Ingen foderomställning behövs
  • Stödjande effekt på benbildning
440 kr (110 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Grit+ Mineraler

Versele laga Grit+ Mineraler, 1,50 kg

  • För bättre matsmältning
  • Rik på viktiga vitaminer & mineraler
  • För bildning av starka äggskal
46 kr (31 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Country Grit Mineraler

Versele laga Country Grit Mineraler, 2,50 kg

  • För bättre matsmältning
  • Rik på viktiga mineraler
  • För bildning av starka äggskal
46 kr (18 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Versele laga Gra-Mix Ardenner Fin Krossad Majs

Versele laga Gra-​Mix Ardenner Fin Krossad Majs, 4 kg

  • För värphöns & annat fjäderfä
  • Spannmål, solrosfrön, ärtor & majs
  • Finkrossat
86 kr (22 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Valetumed Professional ZEO ANIMAL Extrafin

Valetumed Professional ZEO ANIMAL Extrafin, 25 kg

  • 100 % naturlig klinoptilolit
  • För nötkreatur, gris, häst & fjäderfä
  • Extrafinmalet pulver
161 kr (6 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Liten

Heumanderl Hö Liten, 500 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
34 kr (68 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Gold 4 Mash Värpfoder

Versele laga Gold 4 Mash Värpfoder, 5 kg

  • Från första ägget
  • Högkvalitativt värpfoder i mjölform
  • För hela värpperioden
150 kr (30 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Kyckling- & Vaktelmix

Duvoplus Kyckling-​ & Vaktelmix, 20 kg (1 Säck)

  • Balanserad blandning
  • Med frön & spannmål
  • Innehåller finfördelad majs
266 kr (13 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Goood Adult Frigående kyckling

Goood Adult Frigående kyckling, 10 kg

  • Välsmakande torrfoder
  • Med kyckling från frigående uppfödning
  • Utan artificiella konserveringsmedel
719 kr (72 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Valetumed Professional Prebiotic TopinPur

Valetumed Professional Prebiotic TopinPur, 5 x 60 ml (300 ml)

  • Av fermenterad jordärtskocka
  • Stödjer normal tarmflora
  • För nötkreatur, grisar & fjäderfä
528 kr 556 kr (1 760 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Gold 4 MiniMix för Dvärghöns

Versele laga Gold 4 MiniMix för Dvärghöns, 5 kg

  • Från 18 veckor
  • För hela värpperioden
  • Med spannmål & värppellets
127 kr (25 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Quiko HF Vital Örtmix för Höns

Quiko HF Vital Örtmix för Höns, 180 g

  • Behaglig doft
  • Med vitaminer & mineraler
  • För höns & fjäderfä
92 kr (511 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Halm Liten

Heumanderl Halm Liten, 500 g

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
34 kr (68 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Mix för Turturduvor och Fasaner

Duvoplus Mix för Turturduvor och Fasaner, 20 kg

  • Balanserad
  • Frön, spannmål & krossad majs
  • Berikad med ärter & solrosfrön
255 kr (13 kr / kg)

Leverans till 22. oktober

Quiko HF MED Immun för Höns

Quiko HF MED Immun för Höns, 100 ml

  • Med naturlig oreganoolja
  • Ges dagligen
  • Återförslutningsbar
184 kr (1 840 kr / l)

Leverans till 28. oktober

Versele laga Krossad Majs

Versele laga Krossad Majs, 3,50 kg

  • För fjäderfä
  • Med grovkrossad majs
  • Innehåller frön & olika spannmålssorter
75 kr (21 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig