Kompletteringsfoder för smådjur

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smådjur Smak Egenskaper Innehåll
Filter

Kompletteringsfoder: 1 - 30 av 78 artiklar

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 1 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
56 kr 63 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Botanicals Mid Mix

Bunny Botanicals Mid Mix, Groblad och rosenblommor (120 g)

  • För dvärgkaniner, marsvin, deguer och chinchillor
  • Med utvalda läckra ingredienser
  • Utan färg- och konserveringsmedel
72 kr 80 kr (600 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 4,30 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
207 kr 231 kr (48 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Halm Stor

Heumanderl Halm Stor, 2 kg

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
72 kr 80 kr (36 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö

Bunny FrischGras Hö, Äpple (500 g)

  • Naturlig mångfald av växter
  • Skonsamt torkad
  • Rik på fibrer och kostfiber
51 kr (102 kr / kg)

Leverans till 06. november

Bunny TIMOTHY

Bunny TIMOTHY, 3 kg

  • För jämnt tandslitage
  • Hög råfiberhalt främjar normal tarmfunktion
  • Perfekt kalcium-fosforhalt
196 kr (65 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Big Bag

Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
229 kr 255 kr (38 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature, 1,70 kg

  • Växter, örter och blommor
  • Från obehandlade ängar
  • Skonsamt varmluftstorkade
161 kr (95 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö Natur Pur

Bunny FrischGras Hö Natur Pur, 750 g

  • Naturlig mångfald av gräs
  • Rik på fibrer och kostfiber
  • Skonsamt torkad
55 kr (73 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Hö Stor

Heumanderl Hö Stor, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
92 kr 103 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor, Ekobag

Heumanderl Hö Stor, Ekobag, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
92 kr 103 kr (50 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Tuggax

JR Farm Tuggax, 30 g

  • Solmogen
  • Nyskördad
  • Utan konstgjorda konserveringsmedel
25 kr 28 kr (833 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Örtspecial

JR Farm Örtspecial, 500 g

  • Artanpassat grovfoder
  • För daglig utfodring
  • För gnagare & dvärgkaniner
57 kr 64 kr (114 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Blomsteräng

JR Farm Blomsteräng, 100 g

  • Skonsamt torkad
  • Högt vitamininnehåll
  • Stödjer en naturlig matsmältning
30 kr 34 kr (300 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Sommarfält

JR Farm Sommarfält, 100 g

  • Högkvalitativt grovfoder
  • Med ringbloms- & rosenblad
  • För gnagare & dvärgkaniner
36 kr 40 kr (360 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Maskrosrötter

JR Farm Maskrosrötter, 50 g

  • Främjar tandslitage
  • Stödjer matsmältning
  • Ger variation
36 kr 40 kr (720 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka, 2 kg

  • Färgsprakande mångfald av växter
  • Med blad, blommor och grönsaker
  • Skonsamt torkad
132 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Gurka & Dill

Bunny Gurka & Dill, 40 g

  • Fint aromatisk smak
  • Högkvalitativt kompletteringsfoder
  • 100 % naturligt
41 kr 46 kr (1 025 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Grön Majs

JR Farm Grön Majs, 80 g

  • Majsgrönt & majsflingor
  • Hög råfiberhalt
  • För daglig utfodring
30 kr 34 kr (375 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Morotsblast

JR Farm Morotsblast, 100 g

  • Morotsblast & morotsbitar
  • För gnagare & dvärgkaniner
  • Extra betakaroten
30 kr 34 kr (300 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm PURE Pumpakärnor

JR Farm PURE Pumpakärnor, 125 g

  • Skonsamt torkad
  • Perfekt som snack
  • För gnagare & dvärgkaniner
41 kr 46 kr (328 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Lersten Blomma

JR Farm Lersten Blomma

  • Med värdefulla mineraler
  • Främjar naturligt tandslitage
  • Hållbar sysselsättning
30 kr 34 kr

Leverans till 12. oktober

JR Farm Grön Havre

JR Farm Grön Havre, 100 g

  • Hög råfiberhalt
  • Rik på essentiella fettsyror
  • För daglig utfodring
30 kr 34 kr (300 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny ImmunPower

Bunny ImmunPower, 200 g

  • Med bipollen och propolis
  • Noggrant utvalda ingredienser
  • Utan konserveringsmedel
62 kr 69 kr (310 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny UroLowCalcium

Bunny UroLowCalcium, 800 g

  • Stödjer urinorganens normala funktion
  • Med utvalda vegetabiliska ingredienser
  • Låg kalciumhalt
115 kr (144 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny Vitamindispenser

Bunny Vitamindispenser, 90 g

  • Rikt på vitaminer och kostfiber
  • Med naturliga antioxidanter
  • 100 % naturligt
41 kr 46 kr (456 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Groblad

JR Farm Groblad, 100 g

  • Groblad & blåklint
  • För gnagare & dvärgkaniner
  • Stödjer en sund matsmältning
30 kr 34 kr (300 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny AntiHairball Cracker

Bunny AntiHairball Cracker, 100 g

  • Med linkaka och papaya
  • Stödjer normal tarmfunktion
  • Främjar utsöndringen av svalt hår
82 kr 92 kr (820 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Hö Liten

Heumanderl Hö Liten, 500 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
30 kr 34 kr (60 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Tuggbukett

JR Farm Tuggbukett, 25 g

  • För gnagare & dvärgkaniner
  • Med vete & havre
  • Lätt att dosera
30 kr 34 kr (1 200 kr / kg)

Leverans till 12. oktober