Animonda Carny Sterilised Kyckling & Kalkon, 10 kg

Förstklassigt helfoder

742 kr

(74 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 10 kg

I lager från 13. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 19. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Idealisk för steriliserade katter
  • Spannmålsfri
  • Med yucca schidigera

Ofta köpt tillsammans med Animonda Carny Adult Kyckling, Kalkon & Kanin, 200 g

Animonda Carny Sterilised Kyckling & Kalkon, 10 kg 742 kr (74 kr / kg)
Animonda Carny Adult Kyckling, Kalkon & Kanin, 200 g 18 kr (90 kr / kg)
Totalpris: 760 kr
Beskrivning

Detta premium-torrfoder är inte bara otroligt gott – det är också ett utmärkt val för kastrerade katter! Med 25 % kycklingkött, yucca schidigera, omega-3-fettsyror och en hög halt av viktiga mineraler kan fodret bidra till att stödja urinvägarnas normala funktion.

Fodret är mycket omtyckt av kräsna katter och kan dessutom hjälpa till att bibehålla en hälsosam vikt. Det är helt fritt från tillsatt socker, soja och spannmål – perfekt för din fluffiga, kastrerade vän!

Utfodringsrekommendation:

Kattens vikt Gram per dag
3 kg 45–60 g
4 kg 55–70 g
5 kg 60–80 g
6 kg 70–95 g
Artikelnr.: ANA-160895
Innehåll: 10 kg
EAN: 4017721835510
Tillverkarnr.: 160895
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från soja
: Adult
: Steriliserad och kastrerad
: Carny
Sammansättning

25 % färsk kyckling, 23 % Geflügelprotein getrocknet, Kartoffeln getrocknet, Erbsen, Erbsenprotein, 4 % Putenprotein getrocknet, 3,6 % Erbsenfaser, 3 % hydrolisiertes Geflügelprotein, 3 % torkad betmassa, 2 % Apfeltrester, 1,1 % Geflügelfett, 1 % Geflügelleber, 0,4 % laxolja, Mineralstoffe, 0,1 % Chicoree getrocknet, 0,02 % Yucca schidigera

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 1 kg
Råprotein 37 %
råfiber 6,2 %
Råoljor och fetter 11 %
Rohasche 8,8 %
Calcium 1,5 %
Phosphor 1,2 %
Omega-3-Fettsäuren 0,33 %
Taurin 3,15 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Carny Sterilised Kyckling & Kalkon