Animonda GranCarno Torrfoder Adult Fågel & Lamm, 12 kg

Högkvalitativt helfoder för vuxna hundar

614 kr

(51 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 12 kg

I lager från 13. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 19. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Balans­erad receptur
  • Utvalda ingredienser
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med Animonda Vom Feinsten Mini Senior Kyckling & Vilt, 100 g

Animonda GranCarno Torrfoder Adult Fågel & Lamm, 12 kg 614 kr (51 kr / kg)
Animonda Vom Feinsten Mini Senior Kyckling & Vilt, 100 g 9 kr (90 kr / kg)
Totalpris: 623 kr
Beskrivning

Detta högkvalitativa torrfoder ger din vuxna hund en balanserad näringsmässig grund för ett vitalt hundliv och tillför viktiga näringsämnen, vitaminer och spårämnen. Den artanpassade recepturen med mycket färskt fågelkött smakar dessutom riktigt gott och gör fodret mycket uppskattat även hos kräsna hundar.

  • Komplett helfoder för vuxna hundar
  • Noggrant utvalda, högkvalitativa ingredienser
  • Balanserat recept med fågel, lamm, potatis, ärtor och andra utvalda råvaror
  • Anpassat för att kunna kombineras med GranCarno våtfoder – perfekt för blandad utfodring
  • Spannmålsfritt – även lämpligt för känsliga hundar
  • Glutenfritt

Utfodringsrekommendation:

Vikt Fodermängd per dag
3 – 5 kg 60 – 90 g
10 – 15 kg 145 – 200 g
25 – 30 kg 290 – 335 g
45 – 50 kg 455 – 495 g
Artikelnr.: ANA-161005
Innehåll: 12 kg
EAN: 4017721829496
Tillverkarnr.: 161005
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål, Fri från gluten
: Adult
: GranCarno
Sammansättning

15 % Geflügelprotein (getrocknet), 15 % frisches Geflügelfleisch, Kartoffelflocken, Erbsen, Kartoffelstärke, 4,7 % Geflügelfett, 4 % Lammprotein (getrocknet), Favabohnen, 3 % hydrolisiertes Geflügelprotein, linfrö, torkad betmassa, Mineralstoffe

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 24,5 %
Rohprotein 0 %
fetthalt 13 %
råfiber 3 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 6,8 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A 3a672a 12.000 IE
Vitamin D3 (3a671) 1.500 IE
Kupfer (3b405) 12,5 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 100 mg
Zink (3b607) 40 mg
Eisen (3b103) 250 mg
Mangan (3b503) 30 mg
Jod (3b202) 2 mg
Selen (3b802) 0,35 mg
Passande produkter
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda GranCarno Torrfoder Adult Fågel & Lamm

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder