Animonda Integra Protect Adult Sensitive Skål 100g, Kyckling Ren (100 g)

Specialnäring för katter

15 kr 17 kr -12%

(150 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: Kyckling Ren

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För vuxna katter
  • Vid näringsintolerans
  • Endast ett animaliskt protein
  • Endast ett vegetabiliskt protein

Ofta köpt tillsammans med Animonda Integra Protect Adult Sensitive Skål 100g, Kalkon Ren (100 g)

Animonda Integra Protect Adult Sensitive Skål 100g, Kyckling Ren (100 g) 15 kr (150 kr / kg)
Animonda Integra Protect Adult Sensitive Skål 100g, Kalkon Ren (100 g) 15 kr (150 kr / kg)
Totalpris: 30 kr
Beskrivning

Integra Protect Sensitive är ett specialfoder och ett utmärkt val för vuxna katter som lider av foderintolerans med symptom som klåda, kräkningar eller diarré. Fodret innehåller endast en animalisk och en vegetabilisk proteinkälla – vilket gör det särskilt skonsamt och långsiktigt användbart.

Utfodringsrekommendation:

  • En katt som väger 3 kg kan få 200 g Integra Protect Sensitive per dag.
  • En katt som väger 4 kg kan få 245 g per dag.
  • En katt som väger 5 kg kan få 280 g per dag.
Artikelnr.: ANA-170701
Innehåll: 100 g
EAN: 4017721866941
Tillverkarnr.: 170701
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från tillsatser
: Adult
: Integra
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

63 % Kyckling, Calciumcarbonat, 0,4 % Rapsolja, Natriumchlorid

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 10 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 6 %
råfiber 0,4 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 1,5 %
Fuktighet 80 %
linolsyra 1,6 %
Taurin 0,1 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 (3a671) 50 IE
Jod (3b202) 0,4 mg
Mangan (3b503) 2 mg
Zink als Zinksulfat, Monohydrat (3b605) 16 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Integra Protect Adult Sensitive Skål 100g

4,5 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (50%)
4 stjärnor
1 (50%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder