Animonda Milkies "Harmony" Knusperkuddar, 30 g

Knaprigt snack

17 kr

(567 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 30 g

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med fjäderfä, biotin & vitaminer
  • För hud & päls
  • Kalorisnålt
  • Utan spannmål & soja

Ofta köpt tillsammans med Dreamies Kattsnacks Mix med Kyckling & Anka, 60 g

Animonda Milkies "Harmony" Knusperkuddar, 30 g 17 kr (567 kr / kg)
Dreamies Kattsnacks Mix med Kyckling & Anka, 60 g 28 kr (467 kr / kg)
Totalpris: 45 kr
Beskrivning

Milkies "Harmony" knusperkuddar är otroligt goda och krispiga snacks för din katt, med välsmakande ingredienser från fjäderfä. De är fria från spannmål och soja, men rika på biotin och vitaminer.

Dessa snacks har även en anti-hårboll-effekt: En noggrant utvald blandning av fibrer hjälper till att minska bildandet av hårbollar – ett vanligt problem hos katter som putsar sin päls regelbundet.

Snacksen är kalorisnåla – varje knusperkudde innehåller mindre än 1,5 kcal.

Utfodringsrekommendation:

  • En katt som väger 3 kg kan få 8 knusperkuddar per dag.
  • En katt på 4 kg kan få 10 knusperkuddar dagligen.
  • En katt som väger 5 kg kan få 13 knusperkuddar per dag.
Artikelnr.: ANA-170639
Innehåll: 30 g
EAN: 4017721831192
Tillverkarnr.: 170639
Varumärken: Animonda
: Knaprigt snacks
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från spannmål, Fri från soja, Krispig
: Milkies
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

Kött och animaliska biprodukter[1], Gemüse, pflanzliche Eiweißextrakte, Öle und Fette, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Milch und Molkereierzeugnisse, Mineraler

  1. Geflügel
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 35 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 20 %
råfiber 4 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 6 %
Fuktighet 6 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Milkies "Harmony" Knusperkuddar

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension