Animonda Vom Feinsten Adult Raffinesse Gelé Kyckling & Lax, 85 g

Utvecklad för fullvuxna katter

7 kr

(82 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 85 g

I lager från 04. november

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans onsdag, 11. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • I fin gelé
  • Med taurin & vitamin D3
  • Möra köttbitar

Ofta köpt tillsammans med Animonda Integra Protect Adult Urinary Torrfoder, 1200 g

Animonda Vom Feinsten Adult Raffinesse Gelé Kyckling & Lax, 85 g 7 kr (82 kr / kg)
Animonda Integra Protect Adult Urinary Torrfoder, 1200 g 103 kr (86 kr / kg)
Totalpris: 110 kr
Beskrivning

Ge din katt en touch av elegans i matskålen!
Detta smakrika helfoder är rikt på möra köttbitar, omslutna av en fin gelé. Anpassat för vuxna katter, lockar det med sina delikata bitar och innehåller dessutom värdefullt taurin och vitamin D3. Receptet är helt fritt från färgämnen, aromer, konserveringsmedel, socker och soja.

Istället är denna läckerhet full av smakrik kyckling och fin lax – perfekt för daglig njutning!

Utfodringsrekommendation:

Kattens vikt Gram per dag
3 kg ca 180 - 245 g
4 kg ca 220 - 295 g
5 kg ca 260 - 345 g
Artikelnr.: ANA-161114
Innehåll: 85 g
EAN: 4017721834049
Tillverkarnr.: 161114
Varumärken: Animonda
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker, Fri från soja
: Adult
: Hjärta och cirkulation, Ben
: Vom feinsten
Sammansättning

35 % Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse (20 % kyckling), Fisch und Fischnebenerzeugnisse (4 % lax), Mineralstoffe, Öle und Fette

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 8,5 %
råfiber 0,3 %
Råoljor och fetter 5 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 82 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: animonda petcare gmbh , Frankfurter Str. 31 , 49214, Bad Rothenfelde, Tyskland, www.animonda.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Animonda Vom Feinsten Adult Raffinesse Gelé Kyckling & Lax

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder