Bactador Luktborttagare & Rengöringsmedel för Gnagarburar, 500 ml

Med Bactador Microbiology

138 kr

(276 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

Bara 2 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Även för mattor & Co.
  • Skonsam mot material
  • Fräsch doft

Ofta köpt tillsammans med Bactazol Universalrengöring, 500 ml

Bactador Luktborttagare & Rengöringsmedel för Gnagarburar, 500 ml 138 kr (276 kr / l)
Bactazol Universalrengöring, 500 ml 80 kr (160 kr / l)
Totalpris: 218 kr
Beskrivning

Det materialvänliga luktborttagaren & rengöringsmedlet för gnagarburar från Bactador hjälper till att rengöra gnagarburen. Den kan även användas på mattor, tak, klädsel, kläder, kakel, fogar och mycket mer. Tack vare Bactador Microbiology, som är berikad med probiotiska mikroorganismer, neutraliseras lukter optimalt. Kvar är en fräsch, behaglig doft.

Användning:

  • För dagligt bruk: Ta bort urin och avföring från buren. Spraya sedan sängkläderna överallt med luktborttagaren & rengöringsmedlet för gnagarburar och låt det torka helt.
  • Vid påfyllning: Töm buren helt och spraya generöst med luktborttagningsmedel & rengöringsmedel för gnagarburar. Låt torka i 10 minuter och torka överflödigt torrt med en trasa vid behov. Fyll sedan på med det nya strömedlet.
  • Om det finns starka lukter i området runt buren: Spraya doftborttagaren & rengöringsmedlet för gnagarburen i området (särskilt i öppna springor), låt det verka i ca 5 minuter och torka sedan av det.

Obs:

  • Skaka flaskan väl före användning.
  • Använd inte med andra rengöringsmedel.
Artikelnr.: BOR-250175
Innehåll: 500 ml
EAN: 4019181501752
Tillverkarnr.: ART05893
Varumärken: Bactador
Förvaringsinstruktioner: Förvara skyddat från ljus, Skydda mot värme och frost
Sammansättning

Doftämnen, Limonene, Bensisotiazolinoner, Bronopol

Ingredienser (INCI)

Aqua, Sodium C14-17 Alkyl Sec Sulfonate, Parfum, Sodium Laureth Sulfate, Phenoxyethanol, CI 61585, 2-N-Butyl-Benzo[d]isothiazol-3-On, Laurylamine Dipropylenediamine, 1,5-Pentandial

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Ardapcare, Franzstraße 95, 46395, Bocholt, Tyskland, ardapcare.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Bactador Luktborttagare & Rengöringsmedel för Gnagarburar

4,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
0 (0%)
4 stjärnor
1 (100%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension