Belcando Vital Tabs, 110 g
Högkvalitativt kosttillskott för hundar i alla åldrar
125 kr 132 kr -5%
(1 136 kr / kg, inkl. 25% moms.
Varianter:
Egenskaper och fördelar
- Främjar ett normalt immunförsvar
- Med C-vitamin & öljäst
- Även för valpar
Beskrivning
Dessa tabletter kan stödja den normala funktionen av din hunds immunförsvar och är lämpliga för valpar, vuxna hundar samt seniorhundar.
- Högkvalitativt kosttillskott för hundar
- Stöd för immunförsvarets normala funktion
- Med C-vitamin och öljäst
Utfodringsrekommendation:
- Dagligen 1,5 tabletter / 10 kg kroppsvikt
- Lämplig för unga djur från 5:e levnadsveckan - en kontinuerlig giva tills djuren är fullvuxna är möjlig
- För vuxna djur rekommenderas utfodring under 4 - 6 veckor
- Tabletterna kan även ges som belöning mellan måltiderna
- Se till att din hund alltid har tillgång till friskt dricksvatten
| Artikelnr.: | BCO-525605 |
|---|---|
| Innehåll: | 110 g |
| EAN: | 4002633525604 |
| Tillverkarnr.: | 525605 |
| Varumärken: | Belcando |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvara svalt, torrt och skyddat från ljus |
| : | Vitaminrik |
| : | Adult, Junior, Senior, Valp |
| : | Immunsystem och försvar |
Sammansättning
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | |
|---|---|
| Råprotein | 26 % |
| råfiber | 10 % |
| Råoljor och fetter | 6,5 % |
| Rohasche | 12 % |
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin C | 10.000 mg |
tekniska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Tocopherol Extrakte aus pflanzlichen Ölen | 200 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | BEWITAL Holding GmbH & Co. KG, Industriestr. 10, 46354, Südlohn, Tyskland, bewital.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Belcando Vital Tabs
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering