Betty's landhausküche Kyckling & Öring med Gurkörtolja, 200 g

Helfoder för alla kattraser

26 kr

(130 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager från 30. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 05. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Magert kycklingkött
  • Utan smakförstärkare
  • Med taurin

Ofta köpt tillsammans med Betty's landhausküche Kyckling & Lax, 200 g

Betty's landhausküche Kyckling & Öring med Gurkörtolja, 200 g 26 kr (130 kr / kg)
Betty's landhausküche Kyckling & Lax, 200 g 28 kr (140 kr / kg)
Totalpris: 54 kr
Beskrivning

Kyckling och öring med gurkörtolja från Betty's Landhausküche är en kombination av magert kycklingkött och näringsrik öring, förfinad med gurkörtolja och taurin. Fodret är rikt på animaliskt protein och omättade omega-3-fettsyror. Det passar alla kattraser, särskilt katter med känslig mage eller tendens till övervikt. Recepturen är fri från färg-, smak- och konserveringsämnen.

Artikelnr.: BLK-10300200
Innehåll: 200 g
EAN: 4250321825912
Tillverkarnr.: 10300200
Varumärken: Betty's landhausküche
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel
: Adult
Sammansättning

46 % kyckling (Hühnerfleisch, Herz, Lever, Muskelmagen), 28 % Fleischbrühe, 24 % Forelle, 1 % Mineralstoffe, 4 % getrocknete Eierschalen, 1 % Borretschöl

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 11 %
råfiber 0,3 %
Råoljor och fetter 7 %
Rohasche 2 %
Fuktighet 77 %
Calcium 0,3 %
Phosphor 0,2 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E 50 mg
Taurin 1.500 mg
Jod als Calciumjodat, wasserfrei (3b202) 0,2 mg
Mangan (als Mangan-II-Sulfat) 2 mg
Zink i form av zinksulfat monohydrat 20 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Soultec Petcare GmbH, Edisonstr. 11, 84453, Mühldorf a.Inn, Tyskland, www.bettys-landhauskueche.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Betty's landhausküche Kyckling & Öring med Gurkörtolja

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder