Betty's landhausküche Senior Fryspåse Kyckling med Pumpa & Laxolja, 100 g

Med receptur anpassad för dina äldre favoriter

23 kr

(230 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager från 30. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 06. november

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • För katter från 8 år
  • För alla kattraser
  • Fri från spannmål

Ofta köpt tillsammans med Betty's landhausküche Fryspåse Fjäderfä Ren med Gurkörtolja, 100 g

Betty's landhausküche Senior Fryspåse Kyckling med Pumpa & Laxolja, 100 g 23 kr (230 kr / kg)
Betty's landhausküche Fryspåse Fjäderfä Ren med Gurkörtolja, 100 g 23 kr (230 kr / kg)
Totalpris: 46 kr
Beskrivning

Senior fryspåse med kyckling, pumpa och laxolja är anpassad för alla kattraser från 8 års ålder. Receptet är berikat med bland annat vitaminer, mineraler, taurin och L-karnitin. Köttet tillagas i köttbuljong istället för vatten, vilket bidrar till att bevara näringsämnena på bästa sätt. Receptet är spannmålsfritt.

Utfodringsrekommendation:
Serveras rumstempererat och se till att din katt alltid har tillgång till färskt dricksvatten. Rätt fodermängd avgörs bäst genom regelbunden viktkontroll av katten. Tabellen nedan kan användas som riktlinje.

Djurets vikt Fodermängd per dag
2 - 3 kg 150 - 200 g
3 - 5 kg 200 - 300 g
5 - 7 kg 300 - 350 g
Artikelnr.: BLK-10300160
Innehåll: 100 g
EAN: 4250321825363
Tillverkarnr.: 10300160
Varumärken: Betty's landhausküche
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från aromämnen, Fri från färgämnen, Fri från smakförstärkare, Fri från konserveringsmedel, Fri från spannmål
: Senior
Ingredienser

62 % Kycklingkött (Herz, Lever, Muskelmagen), 31,3 % Fleischbrühe vom Huhn, 4 % Kürbis, 1 % Zichorien, 0,5 % Laxolja, 0,5 % Eierschalen getrocknet, 0,5 % Mineraler, 0,2 % Hefe

Ingredienser
Ingredienser
Råprotein 10 %
Fettgehalt 6 %
Rohasche 1,7 %
råfiber 0,5 %
Fuktighet 80 %
Calcium 0,25 %
Phosphor 0,18 %
Ingredienser
Vitamin D3 200 IE
Vitamin E (α-Tocopherolacetat) 50 mg
Taurin 1.500 mg
Mangan E5 als Mangan-II-sulfat, Monohydrat 2 mg
Zinksulfat Monohydrat 20 mg
Jod (als Kalziumjodat, wasserfrei) 0,2 mg
L-Carnithin 100 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Soultec Petcare GmbH, Edisonstr. 11, 84453, Mühldorf a.Inn, Tyskland, www.bettys-landhauskueche.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Betty's landhausküche Senior Fryspåse Kyckling med Pumpa & Laxolja

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.