Bunny Bedding Cosy, 5,50 kg

Högkvalitativt naturströ för gnagare och dvärgkaniner

139 kr 155 kr -10%

(25 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 5,50 kg

Bara 8 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Extra mjukt
  • Binder fukt och lukt
  • Drygt i användning
  • Av naturlig halm

Ofta köpt tillsammans med Bunny FrischGras Hö, Kamomill (500 g)

Bunny Bedding Cosy, 5,50 kg 139 kr (25 kr / kg)
Bunny FrischGras Hö, Kamomill (500 g) 51 kr (102 kr / kg)
Totalpris: 190 kr
Beskrivning

Så mjukt som att gå på moln! Detta supermjuka strö ger dina smådjur ett ovanligt mjukt underlag och binder dessutom fukt pålitligt. Det bidrar till ett långvarigt behagligt klimat i smådjurshemmet och skonar känsliga baktassar.

  • Högkvalitativt naturligt strö för gnagare och dvärgkaniner
  • Av extra mjuk naturhalm
  • Hög vätske- och luktbindning
  • Skonar känsliga baktassar
  • Dammsnålt
  • Drygt i användning

Användning:

  • Täck botten i smådjurshemmet med ett 3 till 5 cm tjockt lager strö.
  • Byt ut fuktiga områden vid behov.
  • Byt ut allt strö ungefär varannan vecka.
  • Kassera det smutsiga ströet i hushållsavfallet eller matavfallet.
Artikelnr.: BUN-16060
Innehåll: 5,50 kg
EAN: 4018761160600
Tillverkarnr.: 16060
Varumärken: Bunny
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt och torrt
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla
: Strö
Tillbehör
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: bunny Tierernährung Gmbh, Krukumer Straße 37, 49328, Melle, Tyskland, www.bunny-nature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Bunny Bedding Cosy

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder