Sheba

Lyxigt våtfoder och snacks för katter

Sheba kattfoder erbjuder den kulinariskt kräsna katten en rik variation av smaker och konsistenser: fina filébitar i sås eller soppa, krämiga snacks, smakrika geléer och patéer samt säsongens delikatesser – allt tillverkat av noggrant utvalda råvaror. Sheba tillhör Mars Incorporated och har en lojal skara fans världen över – både med och utan päls.

Filtrera och sortera

Pris Smak Egenskaper Livsfas Förpackningstyp
Filter

Sheba: 1 - 30 av 52 artiklar

Sheba Skål Pluspack 44 + 22 Gratis (3 Smaker)

Sheba Skål Pluspack 44 + 22 Gratis (3 Smaker), 5,61 kg

  • Förpackning med 66 portionsskålar
  • 3 olika smaker
  • Naturliga ingredienser av hög kvalitet
405 kr (72 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Sheba Fresh & Fine i Sås Fågel 50x50g

Sheba Fresh & Fine i Sås Fågel 50x50g, 2.500 g

  • För vuxna katter
  • Olika smaker
  • Med fina bitar
281 kr 313 kr (112 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Skål Delikatess i Gelé Strimlor med Kyckling

Sheba Skål Delikatess i Gelé Strimlor med Kyckling, 85 g

  • För vuxna katter
  • Balanserat & varierat
  • Ingredienser av hög kvalitet
10 kr (118 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sheba Skål Delikatess i Gelé med Lax

Sheba Skål Delikatess i Gelé med Lax, 85 g

  • Laxkött i gelé
  • Utan konstgjorda tillsatser
  • Lätt att öppna
10 kr (118 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Färskpåse 60-Pack Selection i Sås Fågelvariation

Sheba Färskpåse 60-​Pack Selection i Sås Fågelvariation, 5.100 g

  • Bitar i saftig sås
  • 4 sorters fågelvariationer
  • Utan färg- & konserveringsämnen
405 kr (79 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Sheba Skål Seasons Collection i Sås

Sheba Skål Seasons Collection i Sås, 85 g

  • Finaste köttbitar
  • Ingredienser av hög kvalitet
  • Återvinningsbar förpackning
9 kr 10 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sheba Skål Megapack Selection i Sås Fågel

Sheba Skål Megapack Selection i Sås Fågel, 2.720 g

  • För vuxna innekatter
  • Saftigt & smakrikt
  • Med varierat fågelkött
289 kr (106 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Sheba Filéer Naturlig Kyckling

Sheba Filéer Naturlig Kyckling, 60 g

  • För vuxna katter
  • Filébitar i sås
17 kr (283 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sheba Soup med Tonfisk 4x40g

Sheba Soup med Tonfisk 4x40g, 160 g

  • Buljong med fina fiskfiléer
  • Flytande snacksalternativ
  • Utan konstgjorda tillsatser
42 kr (263 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Färskpåse Kitten i Sås Fin Variation 4x85g

Sheba Färskpåse Kitten i Sås Fin Variation 4x85g, 340 g

  • För kattungar från 2 till 12 månader
  • Högkvalitativa ingredienser
  • Utan spannmål
41 kr (121 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Skål Nature's Collection i Sås Fågelvariation – 1 Påse à 85 g

Sheba Skål Nature's Collection i Sås Fågelvariation – 1 Påse à 85 g, 680 g

  • För vuxna katter
  • Med naturliga ingredienser
  • Spannmålsfritt
72 kr 80 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Färskpåse Selection i Sås Fin Variation 12x85g

Sheba Färskpåse Selection i Sås Fin Variation 12x85g, 1.020 g

  • Saftiga bitar i sås
  • 4-smakers mix
  • Inga konstgjorda tillsatser
103 kr (101 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Färskpåse Selection i Sås Mustig Komposition 12x85g

Sheba Färskpåse Selection i Sås Mustig Komposition 12x85g, 1.020 g

  • Saftiga bitar i sås
  • 4 mustiga smaker
  • Inga konstgjorda tillsatser
103 kr (101 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fresh & Fine i Sås med Kyckling & Kalkon 6x50g

Sheba Fresh & Fine i Sås med Kyckling & Kalkon 6x50g, 300 g

  • Små portioner
  • Fint skurna & saftiga
  • 2-smakers mix
51 kr 57 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Färskpåse Adult Delikatess i Gelé Fågelvariation 4x85g

Sheba Färskpåse Adult Delikatess i Gelé Fågelvariation 4x85g, 340 g

  • Bitar i gelé
  • 4-smakers mix
  • Högkvalitativt recept
42 kr (124 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Pluspack Fina Flakes Fiskvariant 60 x 85 g

Sheba Pluspack Fina Flakes Fiskvariant 60 x 85 g, 5,10 kg

  • Fiskvariation i gelé
  • Artanpassat recept
  • Hög acceptans
405 kr (79 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Färskpåse Nature's Collection i Gelé Fågelvariation 4x85g

Sheba Färskpåse Nature's Collection i Gelé Fågelvariation 4x85g, 340 g

  • För vuxna katter
  • Med naturliga ingredienser
  • Spannmålsfritt
42 kr (124 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Färskpåse Delikatess i Gelé Fin Variation MSC 4x85g

Sheba Färskpåse Delikatess i Gelé Fin Variation MSC 4x85g, 340 g

  • Saftiga bitar i sås
  • 4 mustiga smaker
  • Inga konstgjorda tillsatser
42 kr (124 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Färskpåse Selection i Sås Fågelvariation 12x85g

Sheba Färskpåse Selection i Sås Fågelvariation 12x85g, 1.020 g

  • Bitar i saftig sås
  • 4 sorters fågelvariationer
  • Utan färg- & konserveringsämnen
103 kr (101 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Sheba Delikatess i Gelé Kalkon i Portionspåse

Sheba Delikatess i Gelé Kalkon i Portionspåse, 85 g

  • Fina bitar i gelé
  • Utan konstgjorda tillsatser
  • Praktisk portionspåse
9 kr 11 kr (106 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sheba Skål Classics i Paté med Nötkött 85g

Sheba Skål Classics i Paté med Nötkött 85g, 85 g

  • Spännande paté-textur
  • Unik smakupplevelse
  • Praktisk portionsskål
10 kr (118 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Skål Sauce Collection med Kalkon i Ljus Sås

Sheba Skål Sauce Collection med Kalkon i Ljus Sås, 85 g

  • Mustig sås
  • Ingredienser av hög kvalitet
  • Återvinningsbar förpackning
10 kr (118 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Filéer 6-Pack 3 Varianter Kyckling, Räkor, Havsfisk, Lax, Tonfisk

Sheba Filéer 6-​Pack 3 Varianter Kyckling, Räkor, Havsfisk, Lax, Tonfisk, 360 g

  • Kompletteringsfoder för katter
  • Hög vätskehalt
  • Utan konserveringsmedel
80 kr (222 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Färskpåse Pack Selection i Sås Mustig Komposition 4x85g

Sheba Färskpåse Pack Selection i Sås Mustig Komposition 4x85g, 340 g

  • Saftiga bitar i sås
  • 4 mustiga smaker
  • Inga konstgjorda tillsatser
42 kr (124 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sheba Filéer Kyckling med Hållbar Tonfisk

Sheba Filéer Kyckling med Hållbar Tonfisk, 60 g

  • För vuxna katter
  • Filébitar i sås
17 kr (283 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sheba Classic Soup 4 x 40 g Lax

Sheba Classic Soup 4 x 40 g Lax, 160 g

  • Klar buljong
  • Med fina bitar av laxfilé
  • Utan konserveringsmedel & färgämnen
42 kr (263 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Sheba Skål Classics i Paté med Lax MSC

Sheba Skål Classics i Paté med Lax MSC, 85 g

  • Spännande paté-textur
  • Varsamt tillagad lax
  • Smakrikt & praktiskt portionerat
10 kr (118 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Perfect Portions i Sås med Kalkon 6x37,5g

Sheba Perfect Portions i Sås med Kalkon 6x37,5g, 225 g

  • Mört ragù i sås
  • Portionsförpackad per måltid
  • Smidig & lätt att öppna
41 kr (182 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Färskpåse Delikatess i Gelé Fågelvariation 40x85g

Sheba Färskpåse Delikatess i Gelé Fågelvariation 40x85g, 3.400 g

  • Bitar i gelé
  • 4-smakers mix
  • Högkvalitativt recept
313 kr (92 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Fresh & Fine i Sås med Kyckling & Lax (MSC) 6x50g

Sheba Fresh & Fine i Sås med Kyckling & Lax (MSC) 6x50g, 300 g

  • Köttbitar i sås
  • 2 smaker, 6 påsar à 50 g
  • Näringsrikt & oemotståndligt
46 kr (153 kr / kg)

Leverans till 12. oktober