Bunny FrischGras Hö, Blommor (500 g)

Högkvalitativt blandfoder för dvärgkaniner och gnagare

51 kr

(102 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Sort: Blommor

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturlig mångfald av växter
  • Skonsamt torkad
  • Rik på fibrer och kostfiber

Ofta köpt tillsammans med Bunny FrischGras Hö, Kamomill (500 g)

Bunny FrischGras Hö, Blommor (500 g) 51 kr (102 kr / kg)
Bunny FrischGras Hö, Kamomill (500 g) 51 kr (102 kr / kg)
Totalpris: 102 kr
Beskrivning

Detta högkvalitativa blandfoder för dvärgkaniner och gnagare imponerar med sin naturliga växtvariation och är ett värdefullt komplement till dina smådjurs basfoder.

  • Högkvalitativt blandfoder för dvärgkaniner och gnagare
  • Med många olika grässorter
  • Rikt på kostfiber
  • Fiberrikt
  • Skonsamt torkat inomhus
  • Dammsnålt

Artikelnr.: BUN-14020
Innehåll: 500 g
EAN: 4018761140206
Tillverkarnr.: 14020
Varumärken: Bunny
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt och torrt
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Gerbil, Degu, Chinchilla
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Hö
Sammansättning

Heu, Malva blommor, Ringblommans blommor, Rosenblüten, Kamillenblüten (1,5 % Blüten)

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: bunny Tierernährung Gmbh, Krukumer Straße 37, 49328, Melle, Tyskland, www.bunny-nature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Bunny FrischGras Hö

2 kundrecensioner i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder