Helfoder för degu

Filtrera och sortera

Pris Varumärken Smak Egenskaper
Filter

Degu: 1 - 30 av 32 artiklar

Bunny FrischGras Hö

Bunny FrischGras Hö, Äpple (500 g)

  • Naturlig mångfald av växter
  • Skonsamt torkad
  • Rik på fibrer och kostfiber
51 kr (102 kr / kg)

Leverans till 06. november

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 1 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
63 kr (63 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature

Bunny Hö från Naturskyddsängar Nature, 1,70 kg

  • Växter, örter och blommor
  • Från obehandlade ängar
  • Skonsamt varmluftstorkade
161 kr (95 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö Natur Pur

Bunny FrischGras Hö Natur Pur, 750 g

  • Naturlig mångfald av gräs
  • Rik på fibrer och kostfiber
  • Skonsamt torkad
55 kr (73 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Almenland heu Örthö

Almenland heu Örthö, 4,30 kg

  • Från Österrike
  • Gräs & örter
  • Varsamt skördade & torkade
231 kr (54 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka

Bunny FrischGras Hö Trädgårdslycka, 2 kg

  • Färgsprakande mångfald av växter
  • Med blad, blommor och grönsaker
  • Skonsamt torkad
132 kr (66 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Halm Stor

Heumanderl Halm Stor, 2 kg

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
80 kr (40 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny GastroBalance

Bunny GastroBalance, 200 g

  • Stödjer normal matsmältningsfunktion
  • Med salviablad, kamomillblommor och fänkålsfrön
  • Utan tillsatta färg- och konserveringsmedel
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Hö Big Bag

Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
255 kr (43 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor, Ekobag

Heumanderl Hö Stor, Ekobag, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
103 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Hö Stor

Heumanderl Hö Stor, 1.850 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
103 kr (56 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

JR Farm Tuggax

JR Farm Tuggax, 30 g

  • Solmogen
  • Nyskördad
  • Utan konstgjorda konserveringsmedel
28 kr (933 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Wellness Grönsaker

JR Farm Wellness Grönsaker, 600 g

  • Ärtor, morötter & rödbeta
  • Lättsmält
  • Rik på vitaminer
63 kr (105 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Almenland heu Solhö

Almenland heu Solhö, 400 g

  • Från Österrike
  • Gräs, vilda örter & ringblommor
  • Varsamt skördade & torkade
51 kr (128 kr / kg)

Leverans till 11. november

Bunny UroVital

Bunny UroVital, 200 g

  • Stödjer urinorganens normala funktion
  • Med puktörne- och persiljerot
  • Låg kalciumhalt
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny DeguTraum BASIC

Bunny DeguTraum BASIC, 1,20 kg

  • Artanpassad sammansättning
  • Perfekt förhållande mellan råfiber och stärkelse
  • 3-fibermix för perfekt tandslitage
161 kr (134 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bunny BronchoPlus

Bunny BronchoPlus, 200 g

  • Stödjer luftvägarnas normala funktion
  • Med anisfrön, svartkummin och lakritsrot
  • Innehåller islandslav
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bunny Allgäuer FrischGrün Snack

Bunny Allgäuer FrischGrün Snack, 200 g

  • Fiberrikt godis
  • Främjar normal matsmältning
  • Stödjer tandvården
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Grön Majs

JR Farm Grön Majs, 80 g

  • Majsgrönt & majsflingor
  • Hög råfiberhalt
  • För daglig utfodring
34 kr (425 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Grön Havre

JR Farm Grön Havre, 100 g

  • Hög råfiberhalt
  • Rik på essentiella fettsyror
  • För daglig utfodring
34 kr (340 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Hö Liten

Heumanderl Hö Liten, 500 g

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
34 kr (68 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Tuggbukett

JR Farm Tuggbukett, 25 g

  • För gnagare & dvärgkaniner
  • Med vete & havre
  • Lätt att dosera
34 kr (1 360 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Degu-Spezial

JR Farm Degu-​Spezial, 500 g

  • Högkvalitativt helfoder
  • Artanpassad sammansättning
  • Utan tillsatt socker
63 kr (126 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Heumanderl Halm Liten

Heumanderl Halm Liten, 500 g

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
34 kr (68 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Versele laga Degu Nature

Versele laga Degu Nature, 700 g

  • För degus
  • Med gräs & grönsaker
  • Full av vitaminer & mineraler
69 kr (99 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

JR Farm Degu-Schmaus

JR Farm Degu-​Schmaus, 1,60 kg

  • Högkvalitativt helfoder
  • Låg andel spannmål
  • Utan frukt & sockerrika ingredienser
115 kr (72 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Heumanderl Höpellets Liten

Heumanderl Höpellets Liten, 500 g

  • Pelletterat
  • Från pressade höblommor
  • Obehandlat
34 kr (68 kr / kg)

Leverans till 11. november

Bunny ProFIT

Bunny ProFIT, 200 g

  • Stödjer kroppens normala funktioner
  • Passar bra i stressituationer
  • Utan tillsatta färg- och konserveringsmedel
69 kr (345 kr / kg)

Leverans till 06. november

Heumanderl Halm

Heumanderl Halm, 6 kg

  • För smådjur
  • Spannmålshalm
  • För strö eller bobygge
196 kr (33 kr / kg)

Leverans till 10. november

JR Farm Degu-special

JR Farm Degu-​special, 1,50 kg

  • Artanpassat helfoder
  • För ett vitalt deguliv
  • Utan tillsatt socker
127 kr (85 kr / kg)

Leverans till 10. november