Cat's love Torrfoder för katter "Adult Turkey & Wild", 400 g

Anpassad efter näringsbehoven hos vuxna katter

69 kr

(173 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans torsdag, 22. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med vitamin A & E
  • Anti-hårboll effekt
  • Spannmålsfri

Ofta köpt tillsammans med Cat's love Torrfoder för katter "Adult Poultry", 400 g

Cat's love Torrfoder för katter "Adult Turkey & Wild", 400 g 69 kr (173 kr / kg)
Cat's love Torrfoder för katter "Adult Poultry", 400 g 69 kr (173 kr / kg)
Totalpris: 138 kr
Beskrivning

Helfodret är inte bara spannmålsfritt och allergivänligt, utan också tillverkat i premiumkvalitet. Förutom naturliga växtfibrer innehåller receptet ett balanserat mineralinnehåll och är optimalt anpassat till din katts näringsbehov. FOS har lagts till som ett prebiotiskt stöd. FOS kan bidra till en balanserad tarmflora. Vitamin A & E har en positiv effekt på immunförsvaret.

Utfodringsrekommendation / 24 h
(beroende på ålder, ras och aktivitet)

vikt mängd mat
2-3 kg 25 - 45 g
4-5 kg 45-60g
6-8 kg 55-85 g

  • Energi: 1 631 kJ, 390 kcal / 100 g
  • 83% animaliskt protein & 17% vegetabiliskt protein
  • UTAN: konstgjorda färgämnen och lockmedel, tillsatt socker, konserveringsmedel, spannmål, laktos, djurförsök

Färskt vatten ska alltid finnas tillgängligt för din katt.

Artikelnr.: XEV-DLO-CDA00400TD
Innehåll: 400 g
EAN: 9120063685080
Tillverkarnr.: CDA00400TD
Varumärken: Cat's love
Förvaringsinstruktioner: Förvara aromskyddat, Förvara inte över 40°C, Förvara torrt
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från laktos, Djursvänlig, Vitaminrik
: Adult
: Muskulatur, Vitaminer, mineraler och spårämnen
Doseringsform / konsistens: Torrfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

57 % Geflügel & Wild (21 % Geflügelprotein getrocknet, 16 % frische Pute, 15 % frisches Wild, 5 % Pute getrocknet), Kartoffeln, Erbsen, Geflügelfett, Süßkartoffel, linfrö, öljäst, 0,1 % FOS

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 32 %
Råoljor och fetter 16 %
Rohasche 7,7 %
råfiber 2 %
kalcium 1,4 %
Phosphor 1,1 %
Omega-6 2,2 %
omega 3 0,7 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
vitamin A 18.000 IE
vitamin D3 1.300 IE
vitamin e 180 mg
Koppar som koppar-sulfatpentahydrat 8 mg
E5 mangan som mangan (II) -oxyd 10 mg
Zinkoxid (3b603) 100 mg
jod som kalciumjodat vattenfri E2 2,6 mg
Taurin 1.500 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Cat's love Torrfoder för katter "Adult Turkey & Wild"