Cesar 4x150g Lantlig Klassiker i Sås, 600 g
Våtfoder för vuxna hundar
47 kr 50 kr -6%
(78 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- 4 lantliga grytor à 150 g
- Saftiga bitar & tillbehör
- Högt innehåll av protein & vätska
Beskrivning
Saftiga köttbitar i smakrik sås med goda tillbehör som grönsaker eller pasta, Cesar Lantgryta bjuder på smak och variation i äkta gourmetstil! Förpackningen innehåller fyra olika sorter - perfekt att upptäcka favoriter.
Cesar Lantkök/Lantgryta är ett komplett våtfoder för vuxna hundar. Receptet består av noggrant utvalda ingredienser och är lite matigare än övriga Cesar-produkter, precis som hemlagad husmanskost. Med högt innehåll av vätska och protein blir varje måltid balanserad och näringsrik.
I förpackningen ingår fyra sorter, med en skål av varje:
- Lantgryta med nöt, pasta och morötter
- Lantgryta med kalkon, nöt och örter
- Lantgryta med kyckling, grönsaker och persilja
- Lantgryta med lamm och ärtor i örtsås
Producentens rekommendationer: Förvara eventuella matrester svalt i max 2 dagar. En kombination av Cesar våt- och torrfoder rekommenderas: En skål innehåller 150 g våtfoder. 1 skål kan ersättas med 32-38 g torrfoder per dag, beroende på hundens vikt. Hundar som väger 5 kg behöver dagligen 2½ till 2¾ skålar. Hundar som väger 15 kg behöver 5½ till 6½ skålar per dag.
| Artikelnr.: | CES-286634 |
|---|---|
| Innehåll: | 600 g |
| EAN: | 3065890121041 |
| Tillverkarnr.: | 286634 |
| Varumärken: | Cesar |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | 100 - 200 g |
| : | Adult |
Ingredienser
43 % Kött och animaliska biprodukter (4 % Biff, 4 % Lever), pflanzliche Nebenerzeugnisse, Bäckereierzeugnisse (1 % pasta), Gemüse (6 % torkade morötter), Mineraler, pflanzliche Eiweißextrakte, Örter (Persilja)
43 % Kött och animaliska biprodukter (4 % Truthahn, 4 % Biff, 4 % Lever), pflanzliche Nebenerzeugnisse, Mineraler, pflanzliche Eiweißextrakte, Örter (Rosmarin, Persilja), Gemüse
45 % Kött och animaliska biprodukter (4 % fjäderfä), 4 % Gemüse (Ärtor, Morot), Getreide, Mineraler, pflanzliche Nebenerzeugnisse
43 % Kött och animaliska biprodukter (92 % Lamm), pflanzliche Nebenerzeugnisse, Gemüse (getrocknete Erbsen), Mineraler, pflanzliche Eiweißextrakte, Örter (0,08 % Rosmarin, 0,02 % Persilja)
Ingredienser
| Ingredienser | per 100 g |
|---|---|
| Kupfer | 0,22 mg |
| Jod | 2,9 mg |
| Eisen | 1,7 mg |
| Zink | 16,1 mg |
| Ingredienser | per 100 g |
|---|---|
| Kupfer | 1,1 mg |
| Jod | 0,22 mg |
| Eisen | 2,9 mg |
| Zink | 16,1 mg |
| Ingredienser | per 100 g |
|---|---|
| Kupfer | 4,1 mg |
| Jod | 0,39 mg |
| Eisen | 10 mg |
| Zink | 44,5 mg |
| Vitamin D3 | 150 IE |
| Mangan | 5,6 mg |
| Ingredienser | per 100 g |
|---|---|
| Kupfer | 0,22 mg |
| Jod | 2,9 mg |
| Eisen | 1,7 mg |
| Zink | 16,1 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | MARS Austria, Handelskai 92, 1200, Wien, Österrike, www.mars.at |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Cesar 4x150g Lantlig Klassiker i Sås
| 5 stjärnor | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
1 recension
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering