Cesar Fresh Bowls Fågel med Rött Ris, Gröna Bönor & Pumpa, 85 g

Din fyrbenta väns nya favoritmat

17 kr

(200 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 85 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med god fågel
  • Utan artificiella aromer
  • Balanserat & varsamt tillagat

Ofta köpt tillsammans med Cesar Fresh Bowls Kyckling med Sötpotatis, Gröna Bönor & Korn, 85 g

Cesar Fresh Bowls Fågel med Rött Ris, Gröna Bönor & Pumpa, 85 g 17 kr (200 kr / kg)
Cesar Fresh Bowls Kyckling med Sötpotatis, Gröna Bönor & Korn, 85 g 17 kr (200 kr / kg)
Totalpris: 34 kr
Beskrivning

Din fyrbenta vän kommer att älska Fresh Bowls från Cesar!
Tillagat helt utan tillsatt socker, artificiella aromer eller konserveringsmedel imponerar detta smakrika våtfoder med sin fylliga smak och varsamma tillagning.

Mört fågelkött, rött ris, färska gröna bönor och god pumpa ger en välsmakande och balanserad måltid för små finsmakare!

Hundens vikt Daglig mängd i skålar
5 kg 5-6
10 kg 8-9
15 kg 11-12
20 kg 13-15
  • Tänk på att räkna in kalorier från snacks.
  • Servera fodret rumstempererat.
  • Se till att hunden alltid har tillgång till rent, färskt vatten.
Artikelnr.: CES-600387
Innehåll: 85 g
EAN: 4008429190483
Tillverkarnr.: 600387
Varumärken: Cesar
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från konserveringsmedel, Fri från konstgjorda aromer, Fri från tillsatt socker
: Adult
Sammansättning

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse[1] (24 % Hühnerbrustfilet, 11 % Hühnerbrust), Gemüse[1] (9 % frischer Kürbis, 7 % Frische grüne Bohnen), Getreide[1] (5 % Roter Reis), pflanzliche Nebenerzeugnisse, Öle und Fette, Mineralstoffe

  1. Naturbelassene Zutaten
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 10 %
råfiber 1,5 %
Råoljor och fetter 3 %
Rohasche 0 %
oorganiskt ämne 1,3 %
Fuktighet 79,5 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Mars Austria OG, Industriestraße 20, 2460, Bruck an der Leitha, Österrike, aut.mars.com/hergestellt-von-mars?language_content_entity=de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Cesar Fresh Bowls Fågel med Rött Ris, Gröna Bönor & Pumpa

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder