Kattovit

Högkvalitativ dietmat för din katt

Kattovit erbjuder högkvalitativt dietfoder för din katt, med noggrant utvalda ingredienser och speciella recept som kan bidra till din katts allmänna välmående.

Filtrera och sortera

Pris Smak Egenskaper Livsfas Användningsområde Förpackningstyp
Filter

Kattovit: 1 - 30 av 33 artiklar

Kattovit Gastro Färskpåse Multipack

Kattovit Gastro Färskpåse Multipack, 1.020 g

  • Högt elektrolytinnehåll
  • Förhöjt innehåll av natrium & kalium
  • Med 4 olika smaker
103 kr (101 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kattovit Specialkräm

Kattovit Specialkräm, Njure/Renal (90 g)

  • Proteinreducerat
  • Utan socker, färgämnen & konserveringsmedel
  • Praktiska portionsförpackningar
25 kr (278 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Gastro Burk Kalkon

Kattovit Gastro Burk Kalkon, 85 g

  • Passar bra vid matsmältningsproblem
  • Förhöjt innehåll av natrium & kalium
  • Fettsnålt & lättsmält
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Urinary Kyckling Torrfoder

Kattovit Urinary Kyckling Torrfoder, 4 kg

  • Kan förebygga urinstenar
  • Urinförsurande egenskaper
  • Hög energitäthet
313 kr (78 kr / kg)

Leverans till 10. november

Kattovit Njure/Renal Torrfoder

Kattovit Njure/Renal Torrfoder, 4 kg

  • Lättsmält
  • Balanserat förhållande mellan fett & protein
  • Kan stödja normal njurfunktion
313 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kattovit Gastro Specialkräm

Kattovit Gastro Specialkräm, 90 g

  • Kompletterande dietfoder
  • Fettsnålt & lättsmält
  • Praktiska portionsförpackningar
28 kr (311 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Gastro Torrfoder

Kattovit Gastro Torrfoder, 4 kg

  • Fettsnålt & lättsmält
  • Högt elektrolytinnehåll
  • För daglig utfodring
313 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kattovit Njure/Renal Kalkon

Kattovit Njure/Renal Kalkon, 85 g

  • Högkvalitativt diethelfoder
  • Reducerat proteininnehåll
  • Lättsmält
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Urinary Kyckling

Kattovit Urinary Kyckling, 85 g

  • Kan förebygga bildning av struvitstenar
  • Urinförsurande egenskaper
  • Hög smältbarhet
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Specialkräm

Kattovit Specialkräm, Urinary (90 g)

  • Reducerat magnesiuminnehåll
  • Utan socker, färgämnen & konserveringsmedel
  • Praktiska portionsförpackningar
25 kr (278 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Njure/Renal Färskpåse Anka

Kattovit Njure/Renal Färskpåse Anka, 85 g

  • Stödjer normal njurfunktion
  • Kan förebygga bildning av oxalatstenar
  • Reducerat proteininnehåll
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Sensitive Burk Kyckling

Kattovit Sensitive Burk Kyckling, 185 g

  • Hypoallergen formulering
  • Utan tillsatta kolhydrater
  • Passar för eliminationsdiet
17 kr (92 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Urinary Färskpåse Multipack

Kattovit Urinary Färskpåse Multipack, 1.020 g

  • Urinförsurande egenskaper
  • Hög energitäthet & smältbarhet
  • Med 4 olika sorter
103 kr (101 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kattovit Gastro Färskpåse med Ris

Kattovit Gastro Färskpåse med Ris, Lax + Ris (85 g)

  • Smakrik receptur
  • Stödjer en normal matsmältning
  • Fettsnålt & lättsmält
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Njure/Renal Kyckling

Kattovit Njure/Renal Kyckling, 85 g påse

  • Reducerat proteininnehåll
  • Kan förebygga bildning av oxalatstenar
  • Stödjer normal njurfunktion
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Återhämtningskur Kyckling

Kattovit Återhämtningskur Kyckling, 85 g

  • Efter operationer, vid undervikt etc.
  • Energirikt & samtidigt lättsmält
  • Smakrik receptur med högkvalitativa ingredienser
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Njure/Renal Färskpåse Nötkött

Kattovit Njure/Renal Färskpåse Nötkött, 85 g

  • Passar bra vid kronisk njurinsufficiens
  • Stödjer normal njurfunktion
  • Reducerat proteininnehåll
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Urinary Dryck

Kattovit Urinary Dryck, 135 ml

  • Stimulerar dricklusten
  • Med fina kycklingbitar
  • Utan mjölk
13 kr (96 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Urinary Burk Tonfisk

Kattovit Urinary Burk Tonfisk, 85 g

  • Smakrik receptur med tonfisk
  • Kan förebygga urinstenar
  • Lågt magnesiuminnehåll
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Diabetes Kyckling

Kattovit Diabetes Kyckling, 85 g

  • Stödjer en jämn glukosfrisättning
  • Högt innehåll av protein & fibrer
  • Möra kycklingbitar i sås
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Diabetes Färskpåse Lax

Kattovit Diabetes Färskpåse Lax, 85 g

  • Med saftiga bitar av lax
  • Reducerat kolhydratinnehåll
  • Bra mättnadskänsla
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Gastro Burk Anka

Kattovit Gastro Burk Anka, 185 g

  • Stödjer en normal matsmältning
  • Fettsnålt & lättsmält
  • Smakrik receptur
17 kr (92 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Urinary Kalv

Kattovit Urinary Kalv, 85 g burk

  • Smakrik paté med kalv
  • Kan förebygga bildning av urinstenar
  • Hög energitäthet & smältbarhet
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 11. november

Kattovit Sensitive Färskpåse

Kattovit Sensitive Färskpåse, Kyckling + Kalkon (85 g)

  • Hypoallergen formulering
  • Eliminationsdiet
  • Möra bitar i sås
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Sensitive Burk Kalkon

Kattovit Sensitive Burk Kalkon, 185 g

  • Med endast en typ av kött
  • Utan tillsatta kolhydrater
  • Passar för eliminationsdiet
17 kr (92 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Urinary Tonfisk Torrfoder

Kattovit Urinary Tonfisk Torrfoder, 4 kg

  • Urinförsurande egenskaper
  • Lågt magnesiuminnehåll
  • Hög energitäthet
313 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kattovit Urinary Färskpåse Lax

Kattovit Urinary Färskpåse Lax, 85 g

  • Smakrik receptur med lax
  • Kan förebygga urinstenar
  • Hög smältbarhet
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Kattovit Diabetes/Vikt Torrfoder

Kattovit Diabetes/Vikt Torrfoder, 1,25 kg

  • Lågt kolhydratinnehåll
  • Förhöjt proteininnehåll
  • Kan stödja fettförbränningen
115 kr (92 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kattovit Sensitive Torrfoder

Kattovit Sensitive Torrfoder, 4 kg

  • Vid intoleransbesvär
  • Utan tillsatt nöt- & fläskprotein
  • Spannmåls- & glutenfri
313 kr (78 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Kattovit Urinary Färskpåse Kalkon

Kattovit Urinary Färskpåse Kalkon, 85 g

  • Smakrik receptur
  • Urinförsurande egenskaper
  • Hög energitäthet & smältbarhet
11 kr (129 kr / kg)

Leverans till 12. oktober