Cesar Natural Goodness Ekologisk Terrin med Fisk, 100 g

Helfoder för hundar

16 kr

(160 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Mjuk konsistens
  • Med fisk, ärtor & morötter
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med Cesar Torrfoder Kyckling & Lax, 1,40 kg

Cesar Natural Goodness Ekologisk Terrin med Fisk, 100 g 16 kr (160 kr / kg)
Cesar Torrfoder Kyckling & Lax, 1,40 kg 92 kr (66 kr / kg)
Totalpris: 108 kr
Beskrivning

Skäm bort din fyrbenta vän med Natural Goodness Ekologisk Terrin från Cesar. Denna läckra måltid med fisk, ärtor och morötter är helt spannmålsfri. Den mjuka konsistensen och fantastiska smaken gör att även kräsna hundar inte kan motstå den.

Utfodringsrekommendation:

Kroppsvikt Mängd mat
5 kg 4-4½ skålar
10 kg 7-7½ skålar
20 kg 11½-12½ skålar
35 kg 17½-19½ skålar

En skål kan ersättas med 20-23 g torrfoder. Kom ihåg att alltid erbjuda färskt vatten och servera terrinen rumstempererad. Eventuella rester kan förvaras i kylskåp i upp till 2 dagar.

Artikelnr.: CES-461280
Innehåll: 100 g
EAN: 4008429164729
Tillverkarnr.: 461280
Varumärken: Cesar
Foderdeklaration: Helfoder
: Fri från spannmål
: Adult
Sammansättning

Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse[1] (4 % Lever), Gemüse[1] (2 % morötter, 2 % Erbsen), Fisch und Fischnebenerzeugnisse[1] (4 % Mischung aus Karpfen und Forelle, Mineralstoffe, Kamille[1], Hagebutten[1])

  1. Ökologisch / natürliche zutaten
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Protein 9 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 4,4 %
oorganiskt ämne 2,1 %
Rohöle und -fette 0 %
råfiber 0,6 %
Rohasche 0 %
Fuktighet 82,4 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per kg
Jod Calciumjodat wasserfrei 0,5 mg
Mangan als Mangan-(II)-Sulfat 3,2 mg
Zinksulfat, Monohydrat 15,2 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: MARS Austria, Handelskai 92, 1200, Wien, Österrike, www.mars.at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Cesar Natural Goodness Ekologisk Terrin med Fisk

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder