DoggyeBag Doggyebreak Mini, fläskkött & bär (60 g)

Små munsbitar, stor smak

34 kr

(567 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Smak: fläskkött & bär

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Utsökt kompletteringsfoder för hundar
  • Premiumsnacks i konditorkvalitet
  • Utan spannmål

Ofta köpt tillsammans med Croci Hundglass Doggycool Kotte, Banan (52 g)

DoggyeBag Doggyebreak Mini, fläskkött & bär (60 g) 34 kr (567 kr / kg)
Croci Hundglass Doggycool Kotte, Banan (52 g) 46 kr (885 kr / kg)
Totalpris: 80 kr
Beskrivning

Wow, så gott! Dessa varsamt bakade gourmetgodisar imponerar med sin härligt mjuka fyllning i ett krispigt skal och får varje hundhjärta att slå lite extra. Tack vare den kompakta storleken passar de särskilt bra för mindre hundar.

Efter omfattande forskning och utveckling har man med dessa hundkex lyckats skapa ett hundsnacks som är fulländat på alla nivåer för högt ställda krav. Så kan du skämma bort din fyrbenta vän med förstklassig kvalitet och en smakupplevelse utöver det vanliga.

Vad gör DoggyeBag Doggyebreak Mini så speciellt?

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder för hundar
  • Premiumsnacks för högt ställda krav
  • Anpassat efter mindre hundars munstorlek
  • Krispigt skal och mjuk fyllning
  • Utsökta smakkombinationer
  • Hantverksmässigt tillverkade med konditorkvalitet
  • Utvalda, naturliga ingredienser
  • Varsamt bakade i varmluftsugn
  • Mycket väl tolererat monoprotein
  • Utan spannmål
  • Utan konstgjorda färgämnen samt utan tillsatt salt och socker
  • Storlek per bit: 1,5 x 2 cm

Artikelnr.: DBG-DGBPFM60
Innehåll: 60 g
EAN: 8057592068163
Tillverkarnr.: DGBPFM60
Varumärken: DoggyeBag
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från konstgjorda färgämnen, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Monoprotein, Vegetarisk
Allmän information: Den faktiska fodermängden beror på ditt djurs ålder, aktivitetsnivå och ras., Se till att vatten alltid finns fritt tillgängligt.
Sammansättning

28 % Schweinefleisch, Glycerin, Tapioka, Ärtstärkelse, Tierische Fette (Schweinefett), 5 % Beeren, Kartoffelstärke, Kartoffelflocken, Cellulosepulver, solrosolja, hydrolysiertes Schweineprotein, psyllium

Ingredienser

Tillsatser

Ingredienser per 1 kg
citronsyra 1.300 mg

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 1 kg
Råprotein 15,1 %
Råoljor och fetter 15,3 %
råfiber 1,76 %
Rohasche 2,92 %
Fuktighet 16 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PLATTO SRL, Via Tovini 31, 25021, Bagnolo Mella (BS), Italien, info@doggyebag.it, www.doggyebag.it

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för DoggyeBag Doggyebreak Mini

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder