Dog's love Våtfoder Hund ADULT KALKON, 400 g

Naturlig mat av 100% livsmedelskvalitet

41 kr

(103 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 400 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med äpple, zucchini & valnötsolja
  • Spannmåls- & glutenfri
  • Utan smakförstärkare

Ofta köpt tillsammans med Dog's love Blöt Hundmat ADULT LAMM, 400 g

Dog's love Våtfoder Hund ADULT KALKON, 400 g 41 kr (103 kr / kg)
Dog's love Blöt Hundmat ADULT LAMM, 400 g 41 kr (103 kr / kg)
Totalpris: 82 kr
Beskrivning

Detta våtfoder för hundar innehålller kalkonkött, äpple, zucchini och valnötsolja. Med extra vitaminer från frukt och grönsaker, samt en balanserad näringsprofil, anpassad efter vuxna hundars behov. Även perfekt för fyrbenta vänner som är känsliga för mat.

Fri från: gluten, socker, soja, ben- och köttmjöl, slakteriavfall, färgämnen, aromer och konserveringsmedel, djurförsök, smakförstärkare, genteknik

Utfodringsrekommendation per dag
(beroende på ålder, ras och aktivitet)

  • 5 kg kroppsvikt: 200 - 400 g
  • 10 kg kroppsvikt: 400 - 600 g
  • 20 kg kroppsvikt: 600 - 950 g
  • 30 kg kroppsvikt: 950 - 1400 g
  • 40+ kg kroppsvikt: 1400+ g
Artikelnr.: XEV-DLO-DA00400TU
Innehåll: 400 g
EAN: 9120063680146
Tillverkarnr.: DA00400TU
Varumärken: Dog's love
Förvaringsinstruktioner: Förvara i kylskåp efter öppning och förbruka inom några dagar, Håll väl försluten
Foderdeklaration: Helfoder
: Adult, Junior, Senior
: Giant från 45 kg, Maxi 26-44 kg, Medium 11-25 kg, Mini 5-10 kg
: Tillväxt
Varningar: Varning: Innehåller doftämnen som kan orsaka allergier.
Doseringsform / konsistens: Gelé, Våtfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

55 % Kalkon (30 % Putenfleisch, 17 % Putenherz, 8 % Putenleber), 15 % Zucchini, 12 % Karotte, 10 % Äpplen, Kartoffelstärke, Mineralstoffe, 9 % valnötsolja, Eierschalenpulver, Seealgenpulver, Kieselerde, maskrosblad, Nässlor, blad, Ringblommans blommor, Brunnenkresse

Ingredienser

Tillsatser / kg

Ingredienser
vitamin D3 229 IE
Zink i form av zinksulfat monohydrat 20 mg
Koppar som koppar-sulfatpentahydrat 1 mg

Köttförhållande: grönsaker / frukter: andra råvaror = 55%: 37%: 8%

analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 8 %
råfett 6 %
Rohasche 2,9 %
råfiber 1 %
fukthalt 77 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Österrike, office@petco.group

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dog's love Våtfoder Hund ADULT KALKON

2 kundrecensioner i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
2 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

2 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 2 recensioner tillgängliga på andra språk.