Duvoplus Premium Fin Silica Kattströ, 5 l

Extra fin silikatkattströ

103 kr

(21 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 5 l

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Extra fina och mjuka korn
  • Neutraliserar obehaglig lukt
  • Hög absorptionsförmåga

Ofta köpt tillsammans med Schmusy Ragout Portionspåse 100g, Kyckling i gelé (100 g)

Duvoplus Premium Fin Silica Kattströ, 5 l 103 kr (21 kr / l)
Schmusy Ragout Portionspåse 100g, Kyckling i gelé (100 g) 6 kr (60 kr / kg)
Totalpris: 109 kr
Beskrivning

Duvoplus Silica - kattsand i toppklass!



Denna kattsand är särskilt lättanvänd och dryg. De unika kornen absorberar urin direkt och hjälper till att hålla kattlådan torr. Inom några sekunder neutraliseras urin och oönskad lukt, samtidigt som bakterier kapslas in i silica-kornen. De extra fina och mjuka kornen ger dessutom en behaglig känsla under kattens känsliga tassar.



Ett säkert och dammfritt alternativ som även passar bra för kattägare med allergier.


Artikelnr.: Xol-DUP-11972
Innehåll: 5 l
EAN: 5414365355043
Tillverkarnr.: 11972
Varumärken: Duvoplus
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt och torrt
: Lämplig för allergiker, Luktfri, Neutraliserande, Dammfri
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Laroy Group NV, Industrieweg 98, BE 9032, Wondelgem, Belgien, info@laroygroup.com, www.laroygroup.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Duvoplus Premium Fin Silica Kattströ

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.