Duvoplus

Specialist för djurägare och hobbybönder

duvoplus ingår i LaroyGroup och är en av specialisterna inom artanpassad djurhållning. Sortimentet omfattar allt för gnagare, vilda fåglar och hobbybönder - från hamsterchalet till mesvilla, från insektshotell till hönshage, från strö till hamsterlådan till torkade mjölmaskar. duvoplus lägger stor vikt vid högkvalitativa material och råvaror i varje produkt och använder endast ofarliga ämnen vid behandling av ytor med mera.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Djurslag Smådjur
Filter

Duvoplus: 1 - 30 av 230 artiklar

Duvoplus Kattströ "White Sensitive Black Carbon"

Duvoplus Kattströ "White Sensitive Black Carbon", 12 kg

  • Utmärkt luktabsorption
  • Stark klumpbildning
  • Rena tassar efter varje toalettbesök
138 kr (12 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Garden Bites Dental Twisters S - 13 cm

Duvoplus Garden Bites Dental Twisters S -​ 13 cm, 28 Stycken

  • Vegetariskt snack
  • Med mintolja
  • 55 % sötpotatis
103 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Träfiberströ

Duvoplus Träfiberströ, 10 kg

  • 100 % naturligt
  • Absorberande & hygieniskt
  • Nästan dammfritt
173 kr (17 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Kycklingmix

Duvoplus Kycklingmix, 20 kg (1 Säck)

  • För unga höns
  • Med frön och spannmål
  • Innehåller ärtor & krossad majs
231 kr (12 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Ostronskal 25 kg

Duvoplus Ostronskal 25 kg, Fin (1 Säck)

  • Extra kalcium
  • Stärker benstomme & äggskal
  • Finmalet
255 kr (10 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Premium Fin Silica Kattströ

Duvoplus Premium Fin Silica Kattströ, 5 l

  • Extra fina och mjuka korn
  • Neutraliserar obehaglig lukt
  • Hög absorptionsförmåga
103 kr (21 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Badsand

Duvoplus Badsand, 5 kg

  • För en glänsande och hygienisk päls
  • Mycket mjuk sand med perfekt kornstorlek
  • 100 % naturlig och dammfri
92 kr (18 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Garden Bites Fruity Friends S - 7 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Friends S -​ 7 cm, 18 Stycken

  • Vegetariskt
  • Glutenfritt
  • Rikt på vitaminer, kalcium och järn
103 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Toby Toothbrush S - 5 cm

Duvoplus Garden Bites Toby Toothbrush S -​ 5 cm, 50 Stycken

  • Vegetariskt
  • Glutenfritt
  • Med naturlig mintolja
184 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Garden Bites Fruity Tonya Toothpaste S - 7,8 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Tonya Toothpaste S -​ 7,8 cm, 18 Stycken

  • Fruktiga vegetariska snacks
  • Glutenfria
  • Med banan, persika och päron
103 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Veggie Friends S - 6 cm

Duvoplus Garden Bites Veggie Friends S -​ 6 cm, 18 Stycken

  • Vegetariskt snack
  • Roliga figurer
  • Glutenfritt
103 kr (6 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Hampfiber

Duvoplus Hampfiber, 3 kg

  • För kaniner, gnagare och reptiler
  • 100 % naturligt bottenmaterial
  • Passar djur med allergier
115 kr (38 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Värpkorn

Duvoplus Värpkorn, 5 kg (1 Säck)

  • Pellets
  • Daglig utfodring
  • För regelbunden äggläggning
127 kr (25 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Hönssele Svart

Duvoplus Hönssele Svart, S

  • Av ventilerande Oxfordtyg
  • Enkel att ta på
  • Med tryckknapp
120 kr 127 kr

Leverans till 12. oktober

Garden Bites Fruity Dental Swirls S - 13 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Dental Swirls S -​ 13 cm, 30 Stycken

  • Vegetariska tuggpinnar
  • Stödjer tandrengöringen
  • Glutenfria
103 kr (3 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Kycklingsmulor

Duvoplus Kycklingsmulor, 5 kg (1 Säck)

  • För kycklingar
  • Från dag 1
  • Smulfoder
150 kr (30 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Flash Lysande Halsband USB Nylon Gult

Duvoplus Flash Lysande Halsband USB Nylon Gult, M

  • Av nylon
  • Med blinkande & fast sken
  • Synlighet upp till 500 m
82 kr 138 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Kattströ "Premium Active Black Carbon"

Duvoplus Kattströ "Premium Active Black Carbon", 12 kg

  • Utmärkt luktabsorption
  • Stark klumpbildning
  • Rena tassar efter varje toalettbesök
173 kr (14 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Garden Bites Fruity Dental Swirls L - 16 cm

Duvoplus Garden Bites Fruity Dental Swirls L -​ 16 cm, 15 Stycken

  • Vegetariska tuggsnacks
  • Stödjer tandrengöringen
  • Glutenfria
103 kr (7 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Skalade Jordnötter

Duvoplus Skalade Jordnötter, 5 kg

  • För trädgårdsfåglar
  • Fett- & energirikt
  • Skalade & rengjorda
347 kr (69 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Trädstubbe

Duvoplus Trädstubbe, S

  • Utmärkt agilityträning
  • Massivt trä att gnaga på
  • Naturlig tandvård
34 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Get- och Viltmüsli

Duvoplus Get-​ och Viltmüsli, 18 kg

  • För getter & vilt
  • Balanserat & gott
313 kr (17 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Djurbädd Donut "Snug" Rosa

Duvoplus Djurbädd Donut "Snug" Rosa, L

  • Vadderad kant
  • 100 % polyester
  • Kan maskintvättas
522 kr 870 kr

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Premium Silica-Kattströ

Duvoplus Premium Silica-​Kattströ, 5 L

  • Neutraliserar obehaglig lukt
  • 100 % naturlig produkt
  • Rena tassar
114 kr 121 kr (23 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Picksten med Ostronskal

Duvoplus Picksten med Ostronskal, 200 g

  • Stödjer benstommens utveckling
  • Motverkar tristess
  • Enkel att montera i buren
34 kr (170 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus LED Flashboll Orange

Duvoplus LED Flashboll Orange

  • Lyser
  • Stängs av automatiskt
  • Laddas via USB
124 kr 208 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Flash Lysande Halsband USB Nylon Rött

Duvoplus Flash Lysande Halsband USB Nylon Rött, M

  • Av nylon
  • Med blinkande & fast sken
  • Synlighet upp till 500 m
82 kr 138 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks L - 16 cm

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks L -​ 16 cm, 14 Stycken

  • Vegetarisk godbit
  • Glutenfri
  • Lättsmält
115 kr (8 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks S - 13 cm

Duvoplus Garden Bites Dental Sticks S -​ 13 cm, 28 Stycken

  • Vegetariskt snack
  • Glutenfritt
  • Lättsmält
115 kr (4 kr / st.)

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Leiselöphjul Plast

Duvoplus Leiselöphjul Plast, M

  • Av plast
  • Tystgående
  • Justerbar storlek
173 kr

Leverans till 12. oktober