Duvoplus Träfiberströ Citron 3,6 kg, 3,60 kg

Ekologisk bottenströ för burar

80 kr

(22 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 3,60 kg

Bara 1 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 100 % naturligt
  • Med citrondoft
  • Absorberande & hygieniskt
  • Nästan dammfritt

Ofta köpt tillsammans med Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

Duvoplus Träfiberströ Citron 3,6 kg, 3,60 kg 80 kr (22 kr / kg)
Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg 255 kr (43 kr / kg)
Totalpris: 335 kr
Beskrivning

Detta är ett miljövänligt strö för burbotten till ditt husdjur. Det består av naturliga träfibrer utan tillsatser och är mycket hygieniskt, absorberande och dammar minimalt. Det som gör detta träfiberströ extra speciellt är den friska doften av citron.

Artikelnr.: Xol-DUP-353405
Innehåll: 3,60 kg
EAN: 5414365075835
Tillverkarnr.: 353405
Varumärken: Duvoplus
Förvaringsinstruktioner: Förvara svalt och torrt
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla, Iller
: Behaglig doft, Naturlig, Med doft, Absorberande, Låg dammbildning
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Laroy Group NV, Industrieweg 98, BE 9032, Wondelgem, Belgien, info@laroygroup.com, www.laroygroup.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Duvoplus Träfiberströ Citron 3,6 kg

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder