Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg

Naturligt ängshö

229 kr 255 kr -10%

(38 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 6 kg

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Skrymmande gods: Ytterligare fraktkostnader på 170,00 kr / styck tillkommer för denna produkt på grund av dimensioner eller vikt.
Ytterligare information

Egenskaper och fördelar

  • Från Österrike
  • Hög kvalitet
  • Från naturnära odling
  • Bevarar protein, stärkelse & vitaminer

Ofta köpt tillsammans med Almenland heu Örthö, 4,30 kg

Heumanderl Hö Big Bag, 6 kg 229 kr (38 kr / kg)
Almenland heu Örthö, 4,30 kg 207 kr (48 kr / kg)
Totalpris: 436 kr
Beskrivning

Kvalitetshö för smådjur från Heumanderl är ett naturligt ängshö av hög kvalitet från Steiermark i Österrike. Det kommer från naturnära odling och tillverkas av torrt och pH-neutralt gräs. Den varsamma torkningen bevarar protein, stärkelse och vitaminer, vilket ger ett hö med mycket hög fodervärdeskvalitet.

Höet passar utmärkt för gnagare.

Observera! Höet ska förvaras torrt och skyddat från solen.

Artikelnr.: HEU-104803
Innehåll: 6 kg
EAN: 9120037020060
Tillverkarnr.: 104803
Varumärken: Heumanderl
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla
: Get, Får
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Heumanderl, Moos 3, 8733, Sankt Marein-Feistritz, Österrike, www.heumanderl.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Heumanderl Hö Big Bag

9 kundrecensioner i alla språk

4,8 av 5 stjärnor
5 stjärnor
9 (90%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
1 (10%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

10 recensioner

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 9 recensioner tillgängliga på andra språk.