Foder och hus för igelkottar

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Igel: 8 artiklar

Quiko Igelmat

Quiko Igelmat, 500 g

  • Äggkex, insekter & kött
  • Perfekt för vår & höst
  • Med extra protein
62 kr 69 kr (124 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Esschert design Igelkottshus XL

Esschert design Igelkottshus XL

  • Besökt året runt
  • Ger skydd mot rovdjur
  • Mått: L 78,5 x D 38,5 x H 41,5 cm
1 147 kr 1 275 kr

Gratis frakt fram till 09. oktober

JR Farm Garden Igel-Schmaus 500g

JR Farm Garden Igel-​Schmaus 500g, 500 g

  • För igelkottar
  • Utan frukt, honung & nötter
  • Naturligt & artanpassat
77 kr 86 kr (154 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Esschert design Igelkottsmat i Hink

Esschert design Igelkottsmat i Hink, 1,50 kg

  • Mat av hög kvalitet
  • Praktisk hink
  • Mångsidiga ingredienser
129 kr 144 kr (86 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Esschert design Igelkottfoder

Esschert design Igelkottfoder, 750 g

  • Näringsrik blandning
  • Balanserad sammansättning
  • Lätt att förvara
173 kr 193 kr (231 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

CJ wildlife Paté för Igel, Eko

CJ wildlife Paté för Igel, Eko, 100 g

  • Kött från ekologisk produktion
  • Gott och näringsrikt
20 kr 23 kr (200 kr / kg)

Leverans till 11. november

Esschert design Igelmat

Esschert design Igelmat

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder för iglar
  • Med 25% torkat nötkött
  • I återförslutningsbar hink
143 kr 159 kr

Leverans till 28. oktober

Esschert design Igelkottsgrind

Esschert design Igelkottsgrind

  • Gångväg för igelkottar
  • För trä- & metallstängsel
  • Tillverkad av robust järn
81 kr 91 kr

Leverans till 23. oktober