Foder för vilda djur

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Vilda djur: 1 - 30 av 36 artiklar

Quiko Igelmat

Quiko Igelmat, 3.000 g

  • Äggkex, insekter & kött
  • Perfekt för vår & höst
  • Med extra protein
243 kr (81 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Get- och Viltmüsli

Duvoplus Get-​ och Viltmüsli, 18 kg

  • För getter & vilt
  • Balanserat & gott
313 kr (17 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Esschert design Igelkottshus XL

Esschert design Igelkottshus XL

  • Besökt året runt
  • Ger skydd mot rovdjur
  • Mått: L 78,5 x D 38,5 x H 41,5 cm
1 280 kr

Gratis frakt fram till 09. oktober

JR Farm Garden Igel-Schmaus 500g

JR Farm Garden Igel-​Schmaus 500g, 500 g

  • För igelkottar
  • Utan frukt, honung & nötter
  • Naturligt & artanpassat
86 kr (172 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Esschert design Igelkottsmat i Hink

Esschert design Igelkottsmat i Hink, 1,50 kg

  • Mat av hög kvalitet
  • Praktisk hink
  • Mångsidiga ingredienser
144 kr (96 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Esschert design Humlekruka

Esschert design Humlekruka

  • Perfekt byggnad för humlor
  • Blå entré är attraktiv
  • Består av två enskilda delar
355 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Ekorrmat i Hink

Esschert design Ekorrmat i Hink, 2 kg

  • Råvaror av hög kvalitet
  • Med hirs & hasselnötter
  • Utsökt tilläggsfoder
138 kr (69 kr / kg)

Leverans till 23. oktober

Esschert design Ekorrehus

Esschert design Ekorrehus

  • FSC®-certifierad furu
  • Med zinktak
  • För att sova & leva i
336 kr

Leverans till 09. oktober

CJ wildlife Insekthus Pinta

CJ wildlife Insekthus Pinta

  • Av trä
  • För upphängning eller fristående placering
  • Med hålrum
109 kr 115 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Flytande Insektsö av Kork

Esschert design Flytande Insektsö av Kork

  • För vattenytor
  • Lockar till sig insekter
  • Storlek: 12,3 x 0,5 cm
35 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Humlehus

Esschert design Humlehus

  • Mått: 29,1 x 17 x 15,3 cm
  • Naturligt gömställe
  • Robusta material
287 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Ekorrmatare

Esschert design Ekorrmatare

  • Hjälper ekorrar i deras jakt på mat
  • Dekorativ design
  • Tillverkad av furuträ
190 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Fjärilshus med Siluett

Esschert design Fjärilshus med Siluett

  • Tillverkad av furuträ
  • Med inbränd fjärilssilhuett
  • Perfekt som present till djur- & trädgårdsälskare
142 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Nyckelpigehus med Koppar­tak

Esschert design Nyckelpigehus med Koppar­tak

  • Attraktiv design
  • Enkel att fylla & rengöra
  • Storlek: 16,8 x 12 x 22,8 cm
168 kr 177 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Igelkottfoder

Esschert design Igelkottfoder, 750 g

  • Näringsrik blandning
  • Balanserad sammansättning
  • Lätt att förvara
193 kr (257 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

CJ wildlife Insekthotell Floreana

CJ wildlife Insekthotell Floreana

  • Av bränt trä
  • För upphängning eller fristående placering
  • Med hålrum
231 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Pysselkit för Insektshotell

Esschert design Pysselkit för Insektshotell

  • Verktyg ingår
  • Perfekt för barn
  • Stöd för aktiv naturvård
321 kr

Leverans till 09. oktober

CJ wildlife Insekthus Santiago

CJ wildlife Insekthus Santiago

  • Av trä
  • För upphängning eller fristående placering
  • Med hålrum
115 kr

Leverans till 12. oktober

CJ wildlife Insekthotell Fernandina

CJ wildlife Insekthotell Fernandina

  • Av bränt trä
  • För upphängning eller fristående placering
  • Med hålrum
173 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Fjärilshus med Koppar­tak

Esschert design Fjärilshus med Koppar­tak

  • Speciellt utformade öppningar
  • Sidodörr
  • Storlek: 16,8 x 12 x 22,8 cm
177 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Matskål Ekorre & Fågel

Esschert design Matskål Ekorre & Fågel

  • För fåglar & ekorrar
  • Tillverkad av kraftigt gjutjärn
  • Tillverkad för hand
213 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Örontvistskruka

Esschert design Örontvistskruka

  • Skydd för örontvistar
  • Perfekt för bladlössangrepp
  • Tillverkad av terrakotta
203 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Bikupa

Esschert design Bikupa

  • Rengöringsborste ingår
  • I presentförpackning
  • 16 x 16 x 22 cm
254 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Nyckelpigahus

Esschert design Nyckelpigahus

  • Naturligt utseende
  • 16x16x22cm
  • Mycket robust
227 kr

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Grönsakshållare

Duvoplus Grönsakshållare

  • Passar perfekt för morötter
  • Tillverkad av högkvalitativa och säkra material
  • 17x3,5x4 cm
46 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Matskål Stone Obliq Raw

Duvoplus Matskål Stone Obliq Raw, S

  • Högkvalitativ emaljerad keramik för lång hållbarhet
  • Stabil konstruktion för pålitlig användning
  • Passande storlek och form för kaniner och gnagare
92 kr

Leverans till 12. oktober

Esschert design Insektshotell L

Esschert design Insektshotell L

  • För bin, fjärilar & Co.
  • Erbjuder olika skyddsrum
  • Mått: L 24,6 x D 9,5 x H 29 cm
203 kr

Leverans till 09. oktober

Esschert design Ekorrhus med Barktak

Esschert design Ekorrhus med Barktak

  • Artanpassad design
  • Perfekt reträttplats
  • Tillverkad av högkvalitativt granträ
377 kr

Leverans till 09. oktober

Duvoplus Ekorrhus Cottage-Vit

Duvoplus Ekorrhus Cottage-​Vit

  • Av tåligt trä
  • För nötter & andra godsaker
  • Med avtagbart tak
324 kr

Leverans till 12. oktober

Duvoplus Insektshotell Alvin

Duvoplus Insektshotell Alvin

  • För insekter
  • Skydd mot regn & vind
  • För soliga platser
324 kr

Leverans till 09. oktober