Pälsvård för hundar

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärken
Filter

Pälsvård: 1 - 30 av 179 artiklar

Wahl professional Arco Pro Klippmaskin

Wahl professional Arco Pro Klippmaskin, 1 utbytbart batteri

  • För medelstora hundar och katter
  • För helklippning och detaljarbete
  • Kraftfullt utbytbart litiumjonbatteri
1 750 kr

Gratis frakt fram till 12. oktober

Aesculap Favorita CLi 2 Batterier + Skär GT770D

Aesculap Favorita CLi 2 Batterier + Skär GT770D

  • Limited Edition-design
  • För hel- & delklippning
  • Inklusive 2 batterier
4 197 kr 4 418 kr

Gratis frakt fram till 12. oktober

Batteriklippmaskin Durati Pro, 2 Batterier

Aesculap Batteriklippmaskin Durati Pro, 2 Batterier

  • Limited Edition i svart/brons
  • Tar även bort tovor
  • Inklusive 2 batterier
3 644 kr 3 836 kr

Gratis frakt fram till 09. oktober

Wahl professional Blade Ice - 4in1 Spray

Wahl professional Blade Ice -​ 4in1 Spray, 400 ml

  • Väldigt effektiv
  • Kylar den heta metallen
  • Minskar friktionen
115 kr (288 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Lila

Foolee One Ryktborste Lila, S

  • Minskar kringflygande hår
  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Utbytbara kammar
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Mörkgrå

Foolee One Ryktborste Mörkgrå, S

  • Utbytbara kammar
  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Minskar kringflygande hår
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Chocolate

Foolee One Ryktborste Chocolate, L

  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Utbytbara kammar
  • För hundar, katter & smådjur
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional Skär #7, 3,2 mm

Wahl professional Skär #7, 3,2 mm

  • För Snap-on-maskiner
  • Snabbt byte
  • Håller sig behagligt sval
522 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Ljusgrå

Foolee One Ryktborste Ljusgrå, S

  • För hundar, katter & smådjur
  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Utbytbara kammar
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Rosa

Foolee One Ryktborste Rosa, S

  • För hundar, katter & smådjur
  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Utbytbara kammar
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional Smart Clip

Wahl professional Smart Clip

  • 3,5 h batteritid - för långvarigt arbete
  • 6 000 varv/min. - jämn klippning
  • Digital display - håll koll på batterinivån
927 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Gul

Foolee One Ryktborste Gul, M

  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Minskar kringflygande hår
  • Utbytbara kammar
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Påskjutningskammar i Rostfritt Stål i Förvaringsbox

Wahl professional Påskjutningskammar i Rostfritt Stål i Förvaringsbox

  • Av rostfritt stål
  • För WAHL Super Groom, Creativa och Bravura
  • I praktisk förvaringsbox
382 kr (950 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Orange

Foolee One Ryktborste Orange, L

  • För hundar, katter & smådjur
  • Avlägsnar döda hårstrån
  • Utbytbara kammar
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional Skär Coarse Blade, 0,7 - 3 mm Grovtandat

Wahl professional Skär Coarse Blade, 0,7 -​ 3 mm Grovtandat

  • Av rostfritt stål
  • Skärbredd 46 mm
  • Tillverkad i Tyskland
422 kr

Leverans till 12. oktober

Hunter Trimkam Spa Specialblad, Stor 31 Tänder

Hunter Trimkam Spa Specialblad, Stor 31 Tänder

  • För medel- till långhåriga hundar
  • Innovativt blad i rostfritt stål
  • Ergonomiskt utformat handtag
125 kr 313 kr

Leverans till 12. oktober

FURminator deShedding-Tool Hund Långhår

FURminator deShedding-​Tool Hund Långhår, XL

  • Avlägsnar upp till 90 % av lösa hårstrån
  • Tränger djupt & skonsamt ner i underullen
  • Praktisk FURejector-knapp
637 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional Easy Pro+

Wahl professional Easy Pro+

  • Avsköljbart huvud - snabb rengöring
  • 2 h litiumbatteri - flexibel trimning
  • USB-A-laddningskabel - kan laddas universellt
463 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional Skär #30, 0,5 mm

Wahl professional Skär #30, 0,5 mm

  • Av High-Carbon-rostfritt stål
  • Slitstark och robust
  • Tillverkad i Tyskland
499 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional KM Supera Pet

Wahl professional KM Supera Pet

  • Med 2 batterier (utbytbart batteri)
  • 2 hastighetsnivåer
  • Lätt & ergonomisk design
3 320 kr

Gratis frakt fram till 09. oktober

FURminator deShedding-Tool Hund Korthår

FURminator deShedding-​Tool Hund Korthår, XL

  • Minskar lösa hårstrån med 90 %
  • Skonsam mot täckhår & känslig hud
  • Skyddande Skin Guard®
637 kr

Leverans till 09. november

Wahl professional Fidela Trimmer

Wahl professional Fidela Trimmer

  • Vikt 141 g - extremt smidig
  • 0,4 mm klipplängd - högsta precision
  • USB-C-laddning - modern och snabb
695 kr

Leverans till 12. oktober

Foolee One Ryktborste Red Light

Foolee One Ryktborste Red Light, L

  • För hundar, katter & smådjur
  • Minskar kringflygande hår
  • Avlägsnar döda hårstrån
46 kr 231 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional Skär #9, 2,0 mm

Wahl professional Skär #9, 2,0 mm

  • Av High-Carbon-rostfritt stål
  • Håller sig sval länge
  • Tillverkad i Tyskland
474 kr 499 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional Skär #5 6,3 mm

Wahl professional Skär #5 6,3 mm

  • Av High-Carbon-rostfritt stål
  • Utmärkt kvalitet
  • Tillverkad i Tyskland
684 kr

Leverans till 12. oktober

FURminator Karda Storlek S för Katter & Hundar

FURminator Karda Storlek S för Katter & Hundar

  • Skonsamma borst i rostfritt stål
  • Rörligt Dual-Flex-huvud
  • För utredning & glans
382 kr

Leverans till 12. oktober

Wahl professional KM10+

Wahl professional KM10+

  • För del- och helklippning av alla pälstyper
  • 2 justerbara hastigheter
  • Behagligt tyst och sval
3 030 kr

Gratis frakt fram till 12. oktober

Wahl professional Diamond White Schampokoncentrat

Wahl professional Diamond White Schampokoncentrat, 500 ml

  • För vit och ljus päls
  • Färgförstärkande vård
  • Naturliga ingredienser
231 kr (462 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Hunter Schampo för Vit Päls

Hunter Schampo för Vit Päls, 200 ml

  • Rengör skonsamt
  • Skyddar mot gulfärgning
  • Utan blekmedel
103 kr (515 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Wahl professional Skärolja

Wahl professional Skärolja, 200 ml

  • För skär
  • Regelbunden användning
  • Längre livslängd
121 kr (605 kr / l)

Leverans till 12. oktober