Hanfred Hampfröolja, 250 ml

Högkvalitativt hundfodertillskott

150 kr

(600 kr / l, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 ml

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Kallpressad olja från hampafrön
  • Värdefulla omega-3 & -6 fettsyror
  • Innehåller även vitamin E

Ofta köpt tillsammans med VEGDOG Beevys, 80 g

Hanfred Hampfröolja, 250 ml 150 kr (600 kr / l)
VEGDOG Beevys, 80 g 38 kr (475 kr / kg)
Totalpris: 188 kr
Beskrivning

Hampfröoljan för hundar är ett högkvalitativt fodertillskott med omega-3 och -6 fettsyror. Det är särskilt värdefullt för hundar eftersom de inte kan producera omega-6 i sina kroppar och måste få det från mat.
Likaså innehåller hampfröolja vitamin E, zink, fosfor, järn, magnesium, kalium, koppar, mangan och natrium.

Utfodringsrekommendation:
Ge 1 sked dagligen över fodret.

Obs:
Använd endast som tillskottsfoder, inte en ersättning för en balanserad kost (inte ett helfoder).

Artikelnr.: XVA-HF-hso230
Innehåll: 250 ml
EAN: 9120110780225
Tillverkarnr.: [hso230]
Varumärken: Hanfred
Förvaringsinstruktioner: Håll väl försluten
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Hud och päls
Doseringsform / konsistens: Olja
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 100 g
Enkelomättade fettsyror 13 g
Rohprotein 0 %
mättade fettsyror 10 g
Rohfaser 0 %
Fleromättade fettsyror. 77 g
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 0 %
Ingredienser

100 % Hampafröolja (kallpressad)

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Hanfred HTG Hempfood, Mitterfladnitz 42, 8322, Studenzen, Österrike, www.hanfred.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Hanfred Hampfröolja