Happy Cat Care Light torrfoder, 1,30 kg

115 kr

(88 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 1,30 kg

Bara 4 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Ofta köpt tillsammans med Animonda Integra Protect Adult Diabetes Skål 100g, Nötkött (100 g)

Happy Cat Care Light torrfoder, 1,30 kg 115 kr (88 kr / kg)
Animonda Integra Protect Adult Diabetes Skål 100g, Nötkött (100 g) 17 kr (170 kr / kg)
Totalpris: 132 kr
Beskrivning
Artikelnr.: HCT-171188
Innehåll: 1,30 kg
EAN: 4001967141009
Tillverkarnr.: 171188
Varumärken: Happy Cat
Foderdeklaration: Helfoder
: Fiberrik, Låg fetthalt, Fri från konserveringsmedel, Fri från gluten, Fri från vete
: Adult
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Sammansättning

Tierisches Protein[1] (25 % Geflügel), Majsmjöl, majs, Reis, Grieben, Lignocellulose, 5 % Måltid av lax, Reisprotein[1], Öle und Fette, hydrolisiertes Protein[1], Hämoglobin[1], torkad betmassa, 0,5 % Apfeltrester[1], Trockenvollei, Kaliumchlorid, Jäst[1], Natriumchlorid, Meeresalgen[1], 0,16 % linfrö, Chicoreepulver (0.15 % = 0.1 % Inulin), 0,1 % Yucca schidigera[1], 0,05 % Muschelfleisch[1], 0,025 % Mariendistel, Jäst (extrahiert, 0.02 % = 0.0032 % MOS)[1], Artischocke, maskrosblad, ingefära, Birke, Brennnessel, Kamille, koriander, 0,008 % Rosmarin, salvia, Süßholzwurzel, 0,16 % Timjan

  1. torkad
Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 36 %
Rohfett 9 %
råfiber 5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 7 %
Calcium 1,15 %
Phosphor 0,95 %
Natrium 0,6 %
kalium 0,6 %
magnesium 0,08 %
Omega-6 2,5 %
omega 3 0,3 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 1 kg
Vitamin A 3a672a 18.000 IE
Vitamin D3 (3a671) 1.000 IE
Vitamin E (3a700i) 130 mg
Vitamin B6 (3a831) 4 mg
Biotin (3a880) 500 mcg
Calcium-D-Pantothenat (3a841) 10 mg
Niacin (3a314) 55 mg
Vitamin B12 75 mcg
Vitamin C (3a312) 35 mg
Cholinchlorid (3a890) 60 mg
Taurin (3a370) 1.000 mg
Eisen (3b103) 50 mg
Kupfer (3b405) 11 mg
Mangan (3b502) 26 mg
Jod (3b202) 2 mg
Zink (3b603 und 3b606) 105 mg
Selen (3b801) 0,15 mg
DL-metionin 3c301 4.200 mg
Antioxidanter,
Tocopherol-Extrakte aus pflanzlichen Ölen
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Interquell GmbH, Südliche Hauptstraße 38, 86517, Wehringen, Österrike, happycat.de/at

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Happy Cat Care Light torrfoder

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder