JR Farm FARMY`s Multivitamin, 160 g
Ugnsbakad och smakrik tuggupplevelse
33 kr
(206 kr / kg, inkl. 25% moms.
-
JR Farm
FARMY`s Äpple
Tuggkul utan avbrott
33 kr(206 kr / kg) -
JR Farm
FARMY`s Banan-blåbär
Ger extra lekglädje i gnagarburen
33 kr(206 kr / kg) -
-
JR Farm
FARMY`s Tusensköna-Blåklint
Härlig tuggupplevelse för dina gnagare
33 kr(236 kr / kg) -
JR Farm
FARMY`s Morot-Fänkål
Krispig och smakrik tuggupplevelse för alla gnagare
33 kr(206 kr / kg) -
JR Farm
FARMY`s Maskros
Oemotståndlig tuggupplevelse för alla gnagare
33 kr(206 kr / kg) -
JR Farm
FARMY`s Multivitamin
Ugnsbakad och smakrik tuggupplevelse
33 kr(206 kr / kg) -
JR Farm
FARMY`s Räkor
En speciell tuggupplevelse
33 kr(206 kr / kg)
Egenskaper och fördelar
- Högkvalitativa ingredienser
- Perfekt sysselsättning för gnagare
- Främjar tandslitage
Beskrivning
Ett, två, tre - nu är det dags att gnaga! Med de populära Farmys är underhållande tuggkul garanterat. Det ger inte bara massor av glädje, utan stödjer också det naturliga slitaget av gnagarnas ständigt växande tänder.
- Ger sysselsättning i gnagarburen
- För alla gnagare och dvärgkaniner
- Utfodringsrekommendation: ges som snack
| Artikelnr.: | JRF-114600 |
|---|---|
| Innehåll: | 160 g |
| EAN: | 4024344075629 |
| Tillverkarnr.: | 114600 |
| Varumärken: | JR Farm |
| : | Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla |
| Foderdeklaration: | Kompletteringsfoder |
| : | Naturlig, För upphängning |
Ingredienser
Sammansättning
Mais, vete, Karotten getrocknet, Leinsaat, La Plata Hirse, Jordnötter, Manna Hirse, Rapsolja, gestreifte Sonnenblumenkerne, Weizenkleie, Sonnenblumen-Extraktionsschrot, Luzerne, Ärtstärkelse, Havre, maltgroddar
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Protein | 10,3 % |
| Rohprotein | 0 % |
| Fettgehalt | 14,5 % |
| råfiber | 5,6 % |
| Rohöle und -fette | 0 % |
| Rohasche | 2,4 % |
| Calcium | 1.001,85 mg |
| Phosphor | 2.040 mg |
| Natrium | 459,46 mg |
Tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin A | 6.460 IE |
| Vitamin C | 161 mg |
| Vitamin D3 | 646 IE |
| Vitamin E | 19 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för FARMY`s Multivitamin
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering