JR Farm Hökuber med Blommor, 450 g

Tuggglädje med doftande ringblommor

115 kr

(256 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 450 g

Bara 2 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med aromatiskt alpängshö
  • Helt ätbar
  • För gnagare & dvärgkaniner

Ofta köpt tillsammans med JR Farm Tuggax, 30 g

JR Farm Hökuber med Blommor, 450 g 115 kr (256 kr / kg)
JR Farm Tuggax, 30 g 28 kr (933 kr / kg)
Totalpris: 143 kr
Beskrivning

Vad gömmer sig här inne? Det tar gnagare gärna reda på, för denna kub är fylld med aromatiskt alpängshö och ljuvligt doftande ringblommor. Det smakar inte bara gott utan bidrar också till ett vitalt liv för dina smådjur.

  • Kompletteringsfoder för gnagare och dvärgkaniner
  • Hög råfiberhalt som stödjer naturlig matsmältning
  • Främjar naturligt tandslitage
  • Tillverkad av 100 procent naturliga råvaror - helt ätbar
  • Utfodringsrekommendation: byt ut vid behov, använd under uppsikt
Artikelnr.: JRF-115329
Innehåll: 450 g
EAN: 4024344197406
Tillverkarnr.: 115329
Varumärken: JR Farm
: Dvärgkanin, Marsvin, Hamster, Färgmus, Råtta, Gerbil, Degu, Chinchilla
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Naturlig
Allmän information: Färgen kan avvika från originalbilden.
Ingredienser

Sammansättning

41 % Bergwiesenheu, Lignocellulose, pflanzliche Stärke, 1 % Ringelblumenblüten

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser per 1 kg
Protein 7,8 %
Rohprotein 0 %
Fettgehalt 2 %
råfiber 25,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 8,2 %
Calcium 13.860 mg
Phosphor 1.465 mg
Natrium 770 mg
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för JR Farm Hökuber med Blommor

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.