JR Farm Musfestmåltid, 600 g
Högkvalitativt helfoder för möss
44 kr
(73 kr / kg, inkl. 25% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fröer & grönsaker
- Med animaliskt protein
- För ett vitalt liv
Beskrivning
Detta naturliga och artanpassade helfoder ger dina möss allt som bör ingå i deras dagliga kost. Förutom en mängd frön och grönsaker innehåller det även en extra portion animaliskt protein för ett vitalt musliv. Här äts allt upp till sista smulan.
- Helfoder för möss
- Speciellt utvecklat för möss
- Naturligt och artanpassat
- Med frön, grönsaker och animaliskt protein
- Utfodringsrekommendation: ge så mycket foder som äts upp inom 24 timmar, fyll på först när skålen är helt tom
| Artikelnr.: | JRF-115113 |
|---|---|
| Innehåll: | 600 g |
| EAN: | 4024344136795 |
| Tillverkarnr.: | 115113 |
| Varumärken: | JR Farm |
| : | Färgmus |
| Foderdeklaration: | Helfoder |
| : | Med animaliskt protein |
| : | Adult, Junior, Senior |
Ingredienser
Sammansättning
Manna Hirse, Silberhirse, La Plata Hirse, Kanariengrassaat, Graspflanzensaat, vete, majsflingor, Veteflingor, Weizen gepufft, Dari, Wildsaaten (bestehend unter anderem aus Alexandrinerklee, Rumex, Gänseblümchen, Gänsefuß, hirs, Hirtentäschel, Kamille, Knöterich, Kornblumen, Melde, Vallmofrö, rödsvingel, Spenatfrön, Penséer, Vogelmiere, Wegerich, dt. Weidelgras, Welsches Weidelgras, Wiesenrispe, Windhalm), Karotten getrocknet, Finkenhirse, Senegalhirse, Milo, Ris, Leinsaat, Bovete, Johannisbrot, Mariendistelsaat, Mais, Havre, Mungbohnen, Fenchelsaat, Hagebuttensaat, Hanfsaat, 1 % Shrimps, 1 % Seidenraupenpuppen, Jordnötter, Svart kummin
Ingredienser
Analytiska beståndsdelar
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Protein | 12 % |
| Rohprotein | 0 % |
| Fettgehalt | 6,3 % |
| råfiber | 6,5 % |
| Rohöle und -fette | 0 % |
| Rohasche | 3 % |
| Calcium | 1.108 mg |
| Phosphor | 1.969 mg |
| Natrium | 422 mg |
Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser
| Ingredienser | per 1 kg |
|---|---|
| Vitamin A | 18.000 IE |
| Vitamin D3 | 1.800 IE |
| Vitamin E | 72 mg |
Juridisk information
| Tillverkare: | JR FARM GmbH, Am Schlarpfengrund 5, 86684, Holzheim-Pessenburgheim, Tyskland, www.jr-farm.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för JR Farm Musfestmåltid
Senaste artiklarna:
Upptäck Zoolini:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Säker betalning
med SSL-kryptering