Kornwelt jeitler Vital Året-Runt-Foder, 3 kg

Foderblandning för fåglar vid fågelbordet

109 kr 115 kr -5%

(36 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 3 kg

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Vipphirs & solrosfrön
  • Hampfrön & raps
  • Kontrollerat för ambrosia

Ofta köpt tillsammans med Quiko Protein Mix för Vildfåglar, 200 g

Kornwelt jeitler Vital Året-Runt-Foder, 3 kg 109 kr (36 kr / kg)
Quiko Protein Mix för Vildfåglar, 200 g 115 kr (575 kr / kg)
Totalpris: 224 kr
Beskrivning

Till Vital helårsfoder väljer Konrwelt Jeitler ut högkvalitativa ingredienser som även passar utmärkt för utfodring av inhemska fågelarter under vintern. Fåglarna vid fågelbordet kan njuta av en blandning av vipphirs, skalade och oskalade solrosfrön, hampfrön och raps. Alla ingredienser kommer till 100 % från Österrike.

Artikelnr.: JEI-Vital3kg
Innehåll: 3 kg
EAN: 0695102832118
Tillverkarnr.: Vital3kg
Varumärken: Kornwelt jeitler
Foderdeklaration: Helfoder
: Adult, Junior, Senior
Sammansättning

20 % Sonnenblumenkerne geschält, 20 % Sonnenblumenkerne ungeschält, 40 % Rispenhirse, 10 % Hanfsamen, 10 % Raps

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Jeitler GmbH & Co KG, Unterlugnitz 91, 8230, Hartberg, Österrike, www.kornwelt.at

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Kornwelt jeitler Vital Året-Runt-Foder

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension