Quiko Mineral Flower-Mix för Fåglar, 90 g

Blommor & spannmål för varierat pickande

34 kr

(378 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 90 g

I lager från 21. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans onsdag, 28. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med grit för näbbslipning
  • Rik på mineraler
  • Fästs med trådhållare

Ofta köpt tillsammans med Quiko Mini Popcorn för Fåglar, 170 g

Quiko Mineral Flower-Mix för Fåglar, 90 g 34 kr (378 kr / kg)
Quiko Mini Popcorn för Fåglar, 170 g 57 kr (335 kr / kg)
Totalpris: 91 kr
Beskrivning

Massor av blommor och spannmål i detta snack ger välkommen lek- och pickglädje. Den medföljande leran fungerar dessutom som grit och säkerställer nödvändig näbbslipning.

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder för sällskapsfåglar
  • Med blommor och spannmål
  • Snack, lek- och pickglädje
  • Mineral-picksten på lerbasis - stöder slitaget av den ständigt växande näbben
  • Stöder den normala mineralförsörjningen
  • Med tråd för fastsättning i burgallret

Utfodringsrekommendation:

  • Fäst pickstenen i burgallret med hjälp av tråden.
Artikelnr.: QUO-22500
Innehåll: 90 g
EAN: 4019181225009
Tillverkarnr.: ART06376
Varumärken: Quiko
: Undulat, Större parakit, Kanariefågel, Finkar, Kakadua, Dvärgpapegoja, Papegoja, Ara, Exotiska fåglar
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: För upphängning
Sammansättning

Mineralstoffe, 1 % Ringelblumen, 1 % Rosenblätter, 0,5 % Kornblumen

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 2,5 %
Rohfett 0,4 %
råfiber 3,5 %
Rohöle und -fette 0 %
Rohasche 0 %
Fuktighet 5,5 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Ardapcare, Franzstraße 95, 46395, Bocholt, Tyskland, ardapcare.com

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Quiko Mineral Flower-Mix för Fåglar

1 kundrecension i alla språk

5,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
1 (100%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
0 (0%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.


Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder