Lucky Jim DuoBities, kyckling med lax (70 g)

Extra motivation för din fyrbenta vän

32 kr

(457 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Smak: kyckling med lax

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Smakrikt träningssnacks
  • Hög kötthalt
  • Mjuk konsistens

Ofta köpt tillsammans med Strayz Hundgodis 100% Kyckling, 80 g

Lucky Jim DuoBities, kyckling med lax (70 g) 32 kr (457 kr / kg)
Strayz Hundgodis 100% Kyckling, 80 g 46 kr (575 kr / kg)
Totalpris: 78 kr
Beskrivning

Vill du att träningen med din hund inte bara ska vara effektiv, utan också riktigt rolig för er båda? Då är Lucky Jim DuoBities precis rätt val!

Dessa mjuka godbitar har utvecklats särskilt för att ta din fyrbenta väns motivation till en ny nivå. De är små, mjuka och smakrika, vilket gör dem extra aptitliga och snabba att tugga. Det passar perfekt vid träning: Din hund belönas direkt för sitt goda beteende utan att tappa koncentrationen på grund av långvarigt tuggande. Med DuoBities visar du din hund på ett smakfullt sätt att ansträngningen lönar sig!

Vad gör Lucky Jim DuoBities så speciella?

  • Högkvalitativt kompletteringsfoder för hundar i alla åldrar
  • Perfekt som belöning vid hundträning (t.ex. inkallning, impulskontroll och grundlydnad), positiv förstärkning i vardagen samt som en liten belöning mellan måltiderna
  • Hög kötthalt för mycket god acceptans
  • Med värdefulla superfoods
  • Behagligt mjuk konsistens
  • Utvecklat i samarbete med veterinärer

Artikelnr.: PET-66699
Innehåll: 70 g
EAN: 4262437747699
Tillverkarnr.: 66699
Varumärken: Lucky Jim
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från tillsatt socker
Allmän information: Den faktiska fodermängden beror på ditt djurs ålder, aktivitetsnivå och ras., Se till att vatten alltid finns fritt tillgängligt.
Sammansättning

91,2 % kyckling (83 % Muskelfleisch, getrocknetes Protein), 4 % lax, Mineralstoffe, 1 % spenat, 1 % öljäst, 0,5 % spirulina, Tillsatser (konserveringsmedel)

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 42 %
Råoljor och fetter 21 %
råfiber 1 %
Rohasche 6 %
Fuktighet 27 %
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky Jim DuoBities