Lucky lou Extra Food Pouch Tonfiskfilé i Buljong, 70 g

Det goda lilla extra mellan måltiderna

14 kr

(200 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Premiumkompletteringsfoder för katter
  • I smakrik buljong
  • Monoprotein

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Extra Food Pouch Tonfisk & Lax i Buljong, 70 g

Lucky lou Extra Food Pouch Tonfiskfilé i Buljong, 70 g 14 kr (200 kr / kg)
Lucky lou Extra Food Pouch Tonfisk & Lax i Buljong, 70 g 14 kr (200 kr / kg)
Totalpris: 28 kr
Beskrivning

Ibland behövs det helt enkelt något extra - så varför inte även till din katt? Med denna alldeles speciella delikatess kan du skämma bort din katt ordentligt och sätta extra guldkant på den dagliga kosten. Självklart är alla sorter anpassade för katter och tillagade med utvalda ingredienser, så att detta Extra Food kan avnjutas med gott samvete.

  • Premium-kompletteringsfoder för katter
  • Som ett läckert komplement till det dagliga huvudfodret och för extra njutning mellan måltiderna
  • Recept anpassat för katter
  • Med tonfisk och tapioka i smakrik buljong
  • Monoprotein - särskilt lättsmält
  • Utan spannmål, gluten, tillsatt socker och genteknik
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet tillverkad i EU

Utfodringsrekommendation:

  • Ge Lucky Lou Extra Food som mellanmål eller som komplement till din katts huvudfoder.
Artikelnr.: LLU-62904
Innehåll: 70 g
EAN: 4262437740904
Tillverkarnr.: 62904
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Monoprotein
: Adult
: Extra food
Sammansättning

53,5 % Thunfischsud, 45 % Thunfischfilet, 1,5 % Tapiokastärke

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 14 %
råfiber 0,01 %
Råoljor och fetter 0,5 %
Rohasche 0,95 %
Fuktighet 83 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 100 g
metaboliserbar energi 69 kcal
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Extra Food Pouch Tonfiskfilé i Buljong

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder