Lucky lou Extra Food Tonfisk Grönsaker i Buljong, 70 g

Ett kulinariskt kärleksbevis

14 kr

(200 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 70 g

I lager från 16. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Premiumkompletteringsfoder för katter
  • Utvalda ingredienser
  • Utan spannmål & tillsatt socker

Ofta köpt tillsammans med Lucky lou Extra Food Tonfisk & Lax i Buljong, 70 g

Lucky lou Extra Food Tonfisk Grönsaker i Buljong, 70 g 14 kr (200 kr / kg)
Lucky lou Extra Food Tonfisk & Lax i Buljong, 70 g 14 kr (200 kr / kg)
Totalpris: 28 kr
Beskrivning

Ibland behövs det helt enkelt något extra - så varför inte även till din katt? Med denna alldeles speciella delikatess kan du skämma bort din katt ordentligt och sätta extra guldkant på den dagliga kosten. Självklart är alla sorter anpassade för katter och tillagade med utvalda ingredienser, så att detta Extra Food kan avnjutas med gott samvete.

  • Premium-kompletteringsfoder för katter
  • Som ett läckert komplement till det dagliga huvudfodret och för extra njutning mellan måltiderna
  • Recept anpassat för katter
  • Med tonfisk, potatis, morötter, broccoli och tapioka i smakrik buljong
  • Monoprotein - särskilt lättsmält
  • Utan spannmål, gluten, tillsatt socker och genteknik
  • Tillverkat utan djurförsök
  • Premiumkvalitet tillverkad i EU

Utfodringsrekommendation:

  • Ge Lucky Lou Extra Food som mellanmål eller som komplement till din katts huvudfoder.
Artikelnr.: LLU-62441
Innehåll: 70 g
EAN: 4262437742441
Tillverkarnr.: 62441
Varumärken: Lucky lou
Foderdeklaration: Kompletteringsfoder
: Fri från genetiskt modifierade organismer, Fri från tillsatt socker, Fri från spannmål, Fri från gluten, Monoprotein
: Adult
: Extra food
Sammansättning

56,5 % Thunfischsud, 38 % Thunfischfilet, 2 % Kartoffeln, 1,5 % Tapiokastärke, 1,4 % morötter, 0,6 % broccoli

Ingredienser

Analytiska beståndsdelar

Ingredienser
Råprotein 13 %
råfiber 0,01 %
Råoljor och fetter 0,5 %
Rohasche 0,8 %
Fuktighet 84 %

Näringsmässiga och fysiologiska tillsatser

Ingredienser per 100 g
metaboliserbar energi 65 kcal
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Pets Nature GmbH, Porschestraße 9, 70736, Fellbach, Tyskland, petsnature@petsnature.de, www.petsnature.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Lucky lou Extra Food Tonfisk Grönsaker i Buljong

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder